2. Słupski Dzień Komputerowy – pamiętacie o nim? W zeszłym roku odbyła się pierwsza edycja, a ja jarałem się tym, że w mniejszych miastach również powstają takie inicjatywy. Wbrew pozorom, są one w moim odczuciu nawet ważniejsze od tych wielkich – właściwość przypisana efektowi skali. Czas więc na 2. Słupski Dzień Komputerowy, nad którym objęliśmy patronat medialny! 🙂

Dlaczego w mojej ocenie należy wspierać takie pomysły wszystkimi siłami? Bo to właśnie na takich imprezach ktoś może zdać sobie sprawę „hej, gram całkiem nieźle, może warto spróbować sił w większym turnieju?”

  • Kiedy: 14 kwietnia 2016 (czwartek).
  • Gdzie: ZSP nr 1 w Słupsku, ul. Szczecińska 60.
  • Co: zawody Counter-Strike: Global Offensive, zawody League of Legends, konkurs robotyki RobotS (II edycja).


2. Słupski Dzień Komputerowy

Oznacza to także możliwość pokazania wszystkim nieznającym tematu, że to nie tylko „głupie gierki”, ale całkiem fajny sposób na pozytywną rywalizację. Oczywiście to również świetna okazja do promocji e-sportu i innych technologicznych zajawek (w tym wypadku konkursu robotyki).

2. Słupski Dzień Komputerowy to po pierwsze fajna inicjatywa, bo może pokazać kulturę e-sportu osobom, które nie miały okazji uczestniczyć do tej pory w podobnych eventach. Po drugie, chociaż do IEM-u, PGA, czy Wargaming Grand Finals 2016 tej lokalnej imprezie bardzo daleko, SDK może zainteresować kolejne osoby do spróbowania swoich sił w mega popularnych grach. Po trzecie, udział w zawodach wymaga praktycznie tylko rejestracji.

Więcej na temat eventu przeczytacie na stronie wydarzenia.

Zobacz, jak było w zeszłym roku!

Podziel się.

O autorze

Parafrazując klasyka, „urodziłem się, aby żyć”, co z niemałą chęcią robię i staram się coś przy tej okazji zrobić/napisać/wynieść – niepotrzebne skreślić. Przy okazji pisania, kawę, herbatę oraz wszelkie przekąski zużywam w ilościach iście hurtowych i tempie, jakiego nie powstydziłby się sam Usain Bolt. W niewyjaśnionych okolicznościach nabyłem także tajemną umiejętność generowania losowych błędów i awarii we wszelkiej maści urządzeniach elektronicznych.
Ulubiony cytat? „Nie wierz we wszystko, co napiszą w internecie” (~Abraham Lincoln). Znajdziecie go również na Gamezilli, gdzie od czasu do czasu spamuje suchymi tekstami.