4 Seasons to wcale nie taka prosta gra logiczna, która przy okazji zmusza gracza do głębszych refleksji. Co prawda ostatnimi czasy nie można narzekać na brak ambitnych tytułów, ta darmowa aplikacja na iOS (już niedługo), Androida i Windows Phone uruchomi szare komórki każdego odbiorcy.

4 Seasons opowiada pewną historię, przeplatając ją na zmianę z atrakcyjnymi graficznie poziomami, podczas których musimy „zjednoczyć” cały las – niektóre jego fragmenty przechodzą obecnie kryzys świadomościowy i znajdują się w innej porze roku, niż cała reszta drzew.


4 Seasons, czyli filozoficznie o życiu i naturze

Zadaniem gracza jest dobranie odpowiedniego pędzla, który przybiera najróżniejsze kształty, a którym należy się bardzo zwinnie posługiwać. Chociaż tytuł bezpośrednio nawiązuje do pór roku, ich stadiów jest więcej, należy więc uważnie przyglądać się roślinności i odpowiednio dobrać własne działania.

Jeżeli wszystko się uda, dotrzecie do końca bardzo interesującej historii, której głównymi bohaterami są Kruk oraz Natura. Filozoficznie, logicznie, a przy tym całkiem zajmująco – tak, jak lubię.

Link do wersji na Windows Phone

Link do wersji na Androida

Podziel się.

O autorze

Parafrazując klasyka, „urodziłem się, aby żyć”, co z niemałą chęcią robię i staram się coś przy tej okazji zrobić/napisać/wynieść – niepotrzebne skreślić. Przy okazji pisania, kawę, herbatę oraz wszelkie przekąski zużywam w ilościach iście hurtowych i tempie, jakiego nie powstydziłby się sam Usain Bolt. W niewyjaśnionych okolicznościach nabyłem także tajemną umiejętność generowania losowych błędów i awarii we wszelkiej maści urządzeniach elektronicznych.
Ulubiony cytat? „Nie wierz we wszystko, co napiszą w internecie” (~Abraham Lincoln). Znajdziecie go również na Gamezilli, gdzie od czasu do czasu spamuje suchymi tekstami.