Anthem to nowe IP od BioWare, które właśnie ujrzało światło dzienne

0

O tym, że studio BioWare pracuje nad nowym IP wiadomo już od jakiegoś czasu. Podczas dzisiejszej konferencji EA zostało ono wreszcie zaprezentowane szerszej publiczności. Poznajcie Anthem.

Prezentacja nie obfitowała w pikantne szczegóły, ale na pewno rozbudziła wyobraźnię i zainteresowanie graczy.


Anthem to nowe IP od BioWare, twórców ME i DA

Trwający niespełna minutę zwiastun nie powiedział zbyt wiele. Oficjalny opis gry jest również dosyć tajemniczy:

W Anthem, nowej grze studia BioWare, odkryjesz krajobraz pierwotnego piękna, stawisz czoła  czyhającym niebezpieczeństwom i staniesz się silniejszy z każdym krokiem.

Wiadomo jednak, że będzie to gra utrzymana raczej w klimatach postapokalipsy – na zwiastunie widać pancerze wspomagane oraz zniszczony przez nieznaną siłę krajobraz. Ludzie znaleźli schronienie przed bestiami za murem. W materiale pada  zdanie: „żyjesz z podjętymi decyzjami lub giniesz próbując je zmienić”. Model wyborów i konsekwencji jest typowy dla BioWare, więc w ich najnowszej produkcji z pewnością można się go spodziewać.

Prezentacja gry odbędzie się podczas konferencji Microsoftu. Być może gra pokaże możliwości Project Scorpio. Zaintrygowani?

Podziel się.

O autorze

Zakochana w grach od pierwszej sesji na Pegasusie, miłośniczka otwartych światów i dobrej fabuły. Fanatyczka uniwersum Wiedźmina, zarówno tego wirtualnego, jak i książkowego. Oprócz gier uwielbia seriale, filmy i literaturę fantastyczną.