Gdy zapowiedziano na targach E3 Assassin’s Creed: Origins, nikt nie spodziewał się rewolucji, ot kolejny tytuł spod znanej marki. Biorąc pod uwagę to, co zostało nam zaprezentowane, to właściwie tak było, otrzymaliśmy ewolucję, ale nie rewolucję.

Okazuje się jednak, że pewien element zaskoczenia postanowiono zostawić na później i najwyraźniej nadszedł czas, by się nim podzielić. O co chodzi? O całkowitą nowość, jaką jest tryb edukacyjny. Na czym ma on polegać? W trybie tym gracz ma się skupić jedynie na poznawaniu historii starożytnego Egiptu. Niedostępna w nim będzie fabuła, walka czy ograniczenia czasowe. Do naszej dyspozycji oddana będzie cała mapa gry, dzięki czemu będziemy mogli zdecydować, co chcemy w danej chwili zobaczyć. Wygląda na to, że Ubisoft odkrył w końcu, jak ogromny potencjał do nauki historii drzemał w Assassin’s Creed.

Assassin’s Creed: Origins to coś więcej niż kolejna gra z serii

Co ciekawe, historyczne wycieczki po Egipcie opracowywane były we współpracy z naukowcami zajmującymi się tym okresem, więc źródła historyczne będą naprawdę wysokiej jakości. Może to być także doskonała okazja, by pokazać ludziom sceptycznie nastawionym do gier, że przemoc jest tylko ich jednym i to nie najbardziej istotnym składnikiem. Tryb edukacyjny zostanie udostępniony na początku 2018 roku jako darmowa aktualizacja.

Poza tym Ubisoft zapowiedział również, że pomoże, razem z firmą Google, przy tworzeniu software’u do maszynowego tłumaczenia hieroglifów, co ma znacznie ułatwić i przyśpieszyć pracę badaczy starożytnego Egiptu. I nawet jeśli służy to wyłącznie robieniu firmie pozytywnej reklamy, to każde wsparcie dla naukowców jest warte pochwały, bo to dzięki nim mogą powstawać gry takie jak nadchodzący Assassin’s Creed: Origins.

[źródło: informacja prasowa]

Podziel się.

O autorze

Można powiedzieć, że jestem skrajnym racjonalistą, który do myślenia używa mózgu, a sercu zostawia pompowanie krwi. Z tego powodu najbardziej cenię sobie czyste myśli wyrażone w jak najprostszej formie i wszelki minimalizm. Cały czas przyswajam nowe i poszerzam swoje horyzonty o kolejne dziedziny. Jestem ogromnym fanem Gwiezdnych Wojen, filmów Christophera Nolana i książek Dmitrija Glukhovskiego.