Atari wreszcie pokazało nową konsolę – Ataribox. Niestety, nie dostaliśmy żadnych informacji prócz kilku zdjęć samej maszyny i nadal nie wiemy, jakie podzespoły znajdziemy w środku oraz kiedy konsola zawita na rynku.

Atari wraca do gry – dosłownie i w przenośni. Gigant z Ameryki szykuje nową konsolę, która może sporo namieszać na rynku. Chodzi tutaj oczywiście o Ataribox – maszynkę, o której pierwszy raz mogliście usłyszeć w czerwcu, kiedy to Atari pokazało zapowiedź filmową swojej konsoli.

Miesiąc później Internetem zatrząsnęła kolejna informacja o Ataribox. Tym razem twórcy, chcąc podsycić zainteresowanie ich sprzętem, wrzucili komunikat z nowymi zdjęciami ich maszynki. Niestety, prócz fotek Ataribox Atari nie zechciało podzielić się specyfikacją konsoli, a więc nadal nie wiemy, co nasz kotek ma w środku. Wiadomo natomiast, że sprzęt zostanie wyposażony w slot na kartę SD, wejście HDMI i cztery porty USB. Może to świadczyć o tym, że firma chce stworzyć konsolę, na której nie tylko będziemy mogli bawić się w starsze tytuły od Atari, ale odpalić też coś świeższego.

Sama maszyna będzie dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych: czarno-czerwonym oraz imitującym drewno. Tak samo jak w przypadku danych technicznych, nie znamy również daty wydania Atariboxa. Wczytując się w treść komunikatu raczej można wykluczyć, że zdarzy się to jeszcze w te wakacje.

[źródło: mailchi.mp]

Podziel się.

O autorze

Łukasz „MiqT” Mitka

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.