Batman: The Telltale Series to najnowsza seria studia Telltale Games skupiająca się na opowieści o Mrocznym Rycerzu oraz pozwalająca wcielić się w postać Bruce’a Wayne’a. Jeszcze żadna produkcja poruszająca wątek Batmana nie umożliwiła poznania historii bez maski nietoperza. Trzeci epizod o tytule New World Order zadebiutuje już dzisiaj na PC, PS4, XOne, PS3 i X360.

Trzeba przyznać, że Telltale Games wraz z wypuszczeniem na rynek najnowszej produkcji Batman: The Telltale Series, stara się wydawać epizody w miarę regularnie. Niestety, taka sytuacja nie miała miejsca w przypadku poprzednich tytułów tego studia, więc za to należy się twórcom pochwała. Po dwóch odcinkach mogę stwierdzić, że gra posiada jeden z lepszych voice actingów – po doborze aktorów nie ma się czemu dziwić. Sama historia jest intrygująca i w miarę postępu fabuły budzi więcej pytań, niż stawia odpowiedzi, co działa zdecydowanie na plus. Batman: The Telltale Series różni się od innych produkcji Telltale tym, że jest tu dużo więcej QTE – w końcu gramy Batmanem, trochę akcji nie zaszkodzi. Co do konsekwencji wyborów nie mam jeszcze wyrobionego zdania, gdyż do tej pory podjęte decyzje w żaden sposób nie zaszkodziły, ani nie pomogły. Wnioskując po powyższym zwiastunie, ten aspekt może się diametralnie zmienić. Produkcja ma problemy techniczne – szczególnie uciążliwe są spadki FPS-ów. Jeśli chodzi o silnik graficzny, który miał ulec zmodernizowaniu w przypadku Batman: The Telltale Series… Cóż, dużej różnicy nie widać.

Trzeci epizod zapowiada się ciekawie, znacznie lepiej od poprzedniego. W New World Order pojawi się Lucius Fox i być może poznamy tożsamość „głównego złego”. Nie pozostaje nic innego, jak pobierać i grać.

Podziel się.

O autorze

Zakochana w grach od pierwszej sesji na Pegasusie, miłośniczka otwartych światów i dobrej fabuły. Fanatyczka uniwersum Wiedźmina, zarówno tego wirtualnego, jak i książkowego. Oprócz gier uwielbia seriale, filmy i literaturę fantastyczną.