Rovio zapewne nikomu przedstawiać nie trzeba, stworzyli jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek wśród gier mobilnych. Angry Birds jednak w ostatnim czasie nie ma najlepszego okresu. Finowie nie poddają się i próbują odzyskać chwałę dzięki ich najnowszemu dziecku, czyli Battle Bay.

Ta multiplayerowa gra traktuje o walce morskiej bliżej nieokreślonymi pojazdami wodnymi. W starciach uczestniczy dziesięciu graczy, a więc po pięciu na każdą drużynę. Same pojazdy dzielą się na kilka rodzajów, od szybkich i zwrotnych, lecz mało opancerzonych, po ciężkozbrojne i powolne. Do każdego pojazdu możemy zamontować kilka rodzajów uzbrojenia oraz innych elementów wyposażenia. Wszystko to kupujemy za walutę zdobywaną w trakcie potyczek, a jej liczba zależy od rezultatu oraz naszego wkładu w wynik całej drużyny.

Postanowiliśmy wypróbować Battle Bay – sprawdźcie ją w akcji! 😉

Gra oferuje tworzenie gildii, a ponad to organizowane mają być co dwa tygodnie turnieje, zapewne ze specjalnymi nagrodami. Wszelką zawartość przyśpieszającą rozwój naszego sprzętu możemy nabyć w ramach opcjonalnych mikropłatności. Produkcja została bardzo dobrze zoptymalizowana, a poziom grafiki jak na mobilne standardy jest bardzo dobry. Battle Bay można pobrać na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS.

[źródło: Rovio]

Podziel się.

O autorze

Można powiedzieć, że jestem skrajnym racjonalistą, który do myślenia używa mózgu, a sercu zostawia pompowanie krwi. Z tego powodu najbardziej cenię sobie czyste myśli wyrażone w jak najprostszej formie i wszelki minimalizm. Cały czas przyswajam nowe i poszerzam swoje horyzonty o kolejne dziedziny. Jestem ogromnym fanem Gwiezdnych Wojen, filmów Christophera Nolana i książek Dmitrija Glukhovskiego.