Od dawna wiadomo, że mody przedłużają życie gry, dlatego tak bardzo docenia się twórców dzielących się swoimi narzędziami deweloperskimi. Z takich gestów najbardziej znana jest Bethesda, dzięki czemu nawet po czterech latach od premiery, TES V: Skyrim nadal daje dużo frajdy. Jeszcze więcej rozrywki zapewni Beyond Skyrim – największy mod w historii serii The Elder Scrolls.

Ale o co w tym Beyond Skyrim chodzi?

Beyond Skyrim to olbrzymi mod, nad którym pracuje kilka grup moderskich z całego świata, który umożliwi nam wycieczkę po wszystkich krainach Tamriel. Powstaje on na silniku Creation Engine, na którym powstała między innymi piątą część serii – Skyrim. Planem twórców jest odtworzenie takich regionów jak Morrowind, Cyrodill, Elsweyr, Hammerfell, High Rock i Roscrea. Warto wspomnieć, iż niektóre z krain były jedynie wspomniane w księgach, więc moderzy dosyć wysoko postawili sobie poprzeczkę.

Oprócz kreacji świata, grupy pracują również nad jego wypełnieniem – zarówno barwnymi postaciami, jak i ciekawymi questami. Co więcej, dodatek ma być w pełni zdubbingowany i posiadać ścieżkę dźwiękową. W trakcie tworzenia są również charakterystyczne dla danej rasy/krainy stroje, pancerze, bronie. Cały projekt zapowiada się naprawdę imponująco, prace nad nim trwają już kilka lat, więc warto śledzić postęp wysiłków twórców i z niecierpliwością oczekiwać ich efektów.

Jeżeli macie żyłkę do tworzenia modów, chcecie spróbować czegoś nowego, to możecie dołączyć do grupy pracującej nad Beyond Skyrim. Na stronie “rekrutacyjnej” zaznaczone jest, że nie potrzebne jest doświadczenie, ale samodyscyplina i poświęcenie sprawie jest naprawdę ważne. Doświadczeni członkowie ekipy z chęcią pomogą nowym moderom, ale i tak najważniejszy jest czas, którzy sami wykorzystacie poznając Creation Kit.

Najlepszym dowodem na to, nad jak olbrzymim projektem pracują grupy moderskie jest to, że powstała specjalna wiki, na której możemy dowiedzieć się nieco więcej o powstających krainach. Beyond Skyrim to z pewnością największy mod w historii serii The Elder Scrolls, być może jeden z większych w historii gier video. Ogrom włożonej pracy, jak i liczba zaangażowanych w ten projekt osób naprawdę robią wrażenie.

Poniżej zamieszczam galerię, żeby dać Wam przedsmak tego, co nas czeka po wypuszczeniu moda:

Podziel się.

O autorze

Zakochana w grach od pierwszej sesji na Pegasusie, miłośniczka otwartych światów i dobrej fabuły. Fanatyczka uniwersum Wiedźmina, zarówno tego wirtualnego, jak i książkowego. Oprócz gier uwielbia seriale, filmy i literaturę fantastyczną.