Bonusowy epizod Life is Strange: Before the Storm z Max i Chloe

0

Duet Max i Chloe powróci. I to w wielkim stylu, ponieważ dziewczyny przemówią głosami, które doskonale znamy z produkcji studia DONTNOD. Ashly Burch i Hannah Telle ponownie wcielą się w bohaterki, które pokochało wielu graczy na całym świecie. Tym razem jednak cofniemy się w czasie znacznie bardziej i zobaczymy przyjaźń Max i Chloe z zupełnie innej strony.

Prequel Life is Strange o podtytule Before the Storm opowiada o początkach znajomości Chloe Price i Rachel Amber. Za tytuł odpowiedzialne jest studio Deck Nine. Twórcy postanowili powrócić do Arcadia Bay i oprócz trzech epizodów gry przygotowują jeszcze jeden, dodatkowy, w którym najprawdopodobniej po raz ostatni wcielimy się w Max Caulfield.


I’m not crying, you’re crying

Gdy okazało się, że w Life is Strange: Before the Storm nie usłyszymy oryginalnego głosu Chloe, wielu fanów produkcji miało poważne wątpliwości i obawy co do kreacji głównej bohaterki. Ashly Burch, znana również jako Aloy z Horizon Zero Dawn (Golden Joystick Awards 2017 – wygrana w kategorii Najlepszy Występ), brała udział w strajku aktorów głosowych. Dlatego też do roli Chloe zatrudniono kogoś innego. Aktorka uczestniczyła jednak w powstawaniu prequela, wspomagając zespół pisarzy studia Deck Nine.

Ostatecznie rolę zbuntowanej nastolatki otrzymała Rhianna DeVries i trzeba przyznać, że sprostała wyzwaniu. Na pochwałę zasługuje również Kylie Brown, podkładająca głos Rachel Amber. Deck Nine sporo ryzykowało, obsadzając w głównych rolach bardzo młode i niedoświadczone aktorki, ale było to dobre posunięcie. Nie zmienia to jednak faktu, że ten ostatni raz miło będzie ponownie usłyszeć głos, który tak naprawdę ożywił postać Chloe. Warto zaznaczyć, że Rhianna wcieli się w młodą Chloe w sesjach motion capture. Rodzice Life is Strange, studio DONTNOD, pracują nad kolejną częścią gry, jednak będzie ona skupiona na zupełnie nowych bohaterach.

Bonusowy epizod Farewell pojawi się na początku przyszłego roku i będzie dostępny jedynie dla posiadaczy wersji deluxe gry Life is Strange: Before the Storm. Nadal jednak nie wiadomo, co z ostatnim odcinkiem prequela. W założeniu epizody miały wychodzić w odstępach 8 – 10 tygodni, a ostatni miał premierę 19 października. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Podziel się.

O autorze

Zakochana w grach od pierwszej sesji na Pegasusie, miłośniczka otwartych światów i dobrej fabuły. Fanatyczka uniwersum Wiedźmina, zarówno tego wirtualnego, jak i książkowego. Oprócz gier uwielbia seriale, filmy i literaturę fantastyczną.