Brent Ellison, legendarna postać w branży gier, żegna się ze swoim obecnym pracodawcą – Behaviour Interactive. Studiem, które maczało swoje palce w Shadow of Mordor, konsolowej wersji Far Cry 3 czy Warhammer 40k: Eternal Crusade. To właśnie przy tym tytule Ellison spędził ostatnie cztery lata. Odpowiedzialny był praktycznie za każdą część projektu – pracę kamery, kontrolę bohatera, system walki, pojazdy, AI i wiele innych rzeczy.

Sama postać Brenta Ellisona jest przykładem, że małymi kroczkami można dojść do celu. Brent rozpoczął swoją karierę zawodową w Funcomie w 2008 roku jako Gameplay Designer. Jego pierwszym tytułem, przy którym dane mu było pracować, był The Secret World – gra MMORPG, wydana 3 lipca 2012 roku. Ellison odpowiedzialny był przy niej za wszelkie skrypty fabularne oraz inne pomniejsze systemy rozgrywki. Praca nad The Secret World pozwoliła mu rozwinąć skrzydła i dała możliwość wykazania się przed ówczesnym pracodawcą. Szybko awansował na stanowisko Senior Designera (2010 rok), a potem na Lead Designera (2012 rok). W tym czasie zaczął pracować nad grą związaną z licencją Warhammer 40,000, a po niecałym roku trafił do Behaviour Interactive jako Lead Game Designer, gdzie zajmował się wspomnianym tytułem.

Swoje odejście Ellison ogłosił na oficjalnym streamie z Warhammer 40k: Eternal Crusade. Na koniec transmisji Brent podziękował wszystkim członkom ekipy za czas spędzony pod jednym dachem oraz za możliwość uczenia się w swoim zawodzie. Nadmienił też, że zrobił wszystko, co zamierzał zrobić pod skrzydłami Behaviour Interactive i teraz czekają na niego nowe wyzwania.


Jaką przyszłość planuje Brent Ellison?

Obecnie Ellison wylądował w Nvizzio Creations Inc. jako Senior Lead Designer, gdzie pracuje przy sobie tylko znanym projekcie. Pewną podpowiedzią może być zaangażowanie studia w tylko jeden projekt w tym roku – ROKH, kosmiczny survival MMO, którego akcja dzieje się na Marsie. Sama gra ma się pojawić na Steam w pierwszym kwartale 2017. Czyżby Brent miał zamiar wesprzeć wydawcę przy tym tytule? Bardzo możliwe.

Bez znaczenia, co dalej będzie kreował Ellison, warto trzymać za niego kciuki, gdyż na pewno dorzucił swoje trzy grosze do historii gier MMO.

[źródła: MMORPG.com, Linkedln]

Podziel się.

O autorze

Łukasz „MiqT” Mitka

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.