W sieci pojawiły się kolejne plotki, które sugerują datę wydania Cyberpunk 2077 w roku 2019.

Cyberpunk 2077 to projekt, na który czeka wiele fanów wirtualnej rozrywki. Głównym powodem chęci zagrania w ten tytuł jest to, że za jego stworzenie wzięło się warszawskie studio CD Projekt RED – twórcy kultowej serii Wiedźmin, której trzecia część już została okrzyknięta najbardziej utytułowaną produkcją w historii. „Wiesiek” zebrał ponad 250 nagród w przeróżnych kategoriach. Oczywistym jest zatem, że od Cyberpunk 2077 oczekuje się podobnego poziomu, jeśli nie jeszcze wyższego postawienia poprzeczki. Z jednej strony wiara w tytuł daje kopa chłopakom z CD Projekt RED, z drugiej stawia ich pod ogromną presją. Dlatego też zespół naszych rodzimych programistów został wzmocniony o specjalistów, którzy pracowali przy takich tytułach, jak GTA czy Quantum Break, a liczba osób pracujących przy Cyberpunk 2077 mocno przekroczyła tę, która zajmowała się Wiedźminem 3. Jeżeli jednak wierzyć plotkom – do daty premiery jest jeszcze sporo czasu i „Redzi” mogą sobie dopieszczać swój tytuł. Ale jak długo?

Rozważania i obliczenia należy zacząć od daty zapowiedzi samej gry. Pierwsze informacje o Cyberpunk 2077 pojawiły się ponad 4 lata temu i od tego czasu informacje o tytule są dozowane dosyć oszczędnie. Doszło nawet do powstania swoistego mitu, że data premiery gry jest podana w jej tytule (2077). Plotki te po raz pierwszy zostały postawione pod znakiem zapytania przez szwedzki sklep z grami wideo, Komplett.se, który w swojej ofercie umieścił tytuł od CD Projekt RED z datą wydania 30 września 2017. Co ciekawe, oferta nadal jest widoczna na stronie, a data premiery nie uległa zmianie od grudnia.

Premiera Cyberpunk 2077 w 2019 roku?


Opłaca się czekać na Cyberpunk 2077!

Kolejną „nową nadzieję” zafundowali nam panowie z polskiego Centrum Badań i Rozwoju za sprawą dofinansowania warszawskiego studia w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020. Program ten jest swoistym zastrzykiem gotówki na rozwój branży growej. Ogólnie z rządowego portfela zostanie wydana kwota 116 milionów złotych, która wesprze rozwój 38 projektów. Największy kawałek tortu, bo aż 28 milionów złotych (pełna lista grantów TUTAJ) zgarnęli właśnie programiści ze studia CD Projekt RED.

Celem dofinansowania są badania nad takimi technologiami, jak:

  • City Creation – technologia służąca do kreacji „żywego”, grywalnego w czasie rzeczywistym miasta o wielkiej skali;

  • Seamless Multiplayer – kompleksowa technologia umożliwiająca tworzenie unikalnej rozgrywki dla wielu graczy;

  • Cinematic Feel – technologia umożliwiająca dostarczanie filmowej jakości w grach RPG z otwartym światem;

  • Animation Excellence – technologia umożliwiająca znaczny wzrost jakości i produktywności skomplikowanych animacji ciała i twarzy.

Najważniejszą informacją natomiast jest to, że na wdrożenie grantów firma ma czas do końca lipca 2019. Oczywiście jest to maksymalny okres, w jakim „Redzi” powinni wykonać swoje założenia. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by prace nad technologiami zakończyły się szybciej.

Graczom jedynie pozostaje czekać i wierzyć, że gra będzie warta przeznaczonego na to czekanie czasu i tytuł pobije rekordy ustawione przez Wiedźmina.

Podziel się.

O autorze

Łukasz „MiqT” Mitka

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.