W pierwszym kwartale 2017 roku liderem sprzedaży wśród magazynów komputerowych był miesięcznik „CD-Action”. Jedynym wzrostem sprzedaży pochwalić się może „Komputer Świat” – reszta tytułów zalicza spadek procentowy.

Według danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy oraz serwisu WirtualneMedia.pl średnia sprzedaż „CD-Action” (Wydawnictwo Bauer) w pierwszym kwartale 2017 roku wyniosła 76 435 egzemplarzy. To o niecałe pół procenta mniej niż w roku 2016. Na drugim miejscu, według liczby sprzedanych sztuk, uplasował się „PC Format” (Wydawnictwo Bauer) ze sprzedażą równą 40 047 egzemplarzy, który jednak zaliczył spadek aż -13,73% względem roku 2016. Ostatnie miejsce na podium zajmuje „Komputer Świat” (Ringier Axel Springer Polska) ze sprzedanym nakładem 34 314 sztuk i, jako jedyny, ze wzrostem sprzedaży na tle poprzedniego roku o 0,6%. Najgorzej wypadło czasopismo „Chip” (Grupa Burda), które sprzedało się tylko w liczbie 7 995 sztuk, co równa się spadkowi względem roku 2016 o aż -15,33%.

Trzy miesiące temu pisaliśmy o drastycznym spadku sprzedaży prasy komputerowej – czy wszystkie znane nam czasopisma mogą niedługo zniknąć?

„CD-Action” liderem sprzedaży czasopism komputerowych w I kwartale 2017

Tutaj warto dodać, że ze względu na niezadowalające wyniki sprzedaży Burda Media Polska postanowiło zakończyć wydawanie magazynu „Chip” (jego ostatni numer ukazał się w kwietniu bieżącego roku). W sieci pozostanie jednak serwis Chip.pl, którego autorzy stworzyli spółkę pod nazwą L-Space i zawarli umowę licencyjną z CHIP Holding na dalsze wydanie wersji online tego tytułu.

„CD-Action” liderem sprzedaży czasopism komputerowych w I kwartale 2017

Patrząc na dane z marca „CD-Action” wypadło ponownie najlepiej na tle pozostałych tytułów z branży komputerowej. Według danych ZKD Prasy i serwisu WirtualneMedia.pl wrocławski magazyn sprzedał się w liczbie 98 898 sztuk, zwiększając tym samym swoją sprzedaż na tle poprzedniego roku o 0,6%. Na drugim miejscu podium znowu uplasował się „PC Format” z 34 762 sprzedanymi egzemplarzami. Niestety, w porównaniu z marcem 2016 tytuł ten zaliczył potężny spadek o aż -23,79%. Stawkę zamyka „Komputer Świat” – 30 059 sprzedanych sztuk i spadek -19,73%.

[źródło: Wirtualnemedia]

Podziel się.

O autorze

Łukasz „MiqT” Mitka

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.