Już dawno skończyły się czasy, kiedy to trzeba było płacić potężne pieniądze za dobrą grę – teraz to wszystko można mieć za darmo, jednak wypada wiedzieć, na czym zawiesić oko. Produkcji jest mnóstwo, jedne lepsze, inne gorsze. W tym mini-cyklu znajdziecie listę najlepszych gier sieciowych i MMO Free2Play, jak League of Legends, World of Tanks, Dota 2 i… parę innych.

Sprawdź pozostałe części artykułu!

Część I

Część II

Wcale nie będziemy się rozdrabniać na konkretne kategorie – zobaczycie tu FPS-y, RPG-i, gry przeglądarkowe i zespołowe. Gdy rozrywka jest na tym samym poziomie, co płatna, ale za darmo – to po co przepłacać? Ktoś pamięta jeszcze tą reklamę Dosi?

Zaczynamy!

Darmowe gry sieciowe i MMO - najlepsze gry F2P


11. Survarium

O tej grze już pisaliśmy. Wyobraźcie sobie S.T.A.L.K.E.R.a, ale w klimacie wieloosobowym. Całkiem nieźle, prawda? Survarium także jest jeszcze w trakcie prac, ale jest w pełni grywalna – crashe i błędy zdarzają się niezwykle rzadko.

Rozgrywki drużynowe polegają na zdobyciu lub kradzieży ze stanowiska przeciwnika naładowanych baterii. W końcu to Zona, prawda? Energia jest na wagę złota. Żeby nie było łatwo, każdy gracz ma mocno ograniczoną pojemność ekwipunku, więc nienależycie zużywana amunicja szybko się skończy. A nożem ciężko obronić się przed strzałem z dubeltówki w twarz. Chyba.

029

1 2 3 4 5
Podziel się.

O autorze

Parafrazując klasyka, „urodziłem się, aby żyć”, co z niemałą chęcią robię i staram się coś przy tej okazji zrobić/napisać/wynieść – niepotrzebne skreślić. Przy okazji pisania, kawę, herbatę oraz wszelkie przekąski zużywam w ilościach iście hurtowych i tempie, jakiego nie powstydziłby się sam Usain Bolt. W niewyjaśnionych okolicznościach nabyłem także tajemną umiejętność generowania losowych błędów i awarii we wszelkiej maści urządzeniach elektronicznych.
Ulubiony cytat? „Nie wierz we wszystko, co napiszą w internecie” (~Abraham Lincoln). Znajdziecie go również na Gamezilli, gdzie od czasu do czasu spamuje suchymi tekstami.