Pamiętacie Corpo Tale? Pytanie retoryczne – ciężko o tej grze zapomnieć. Habstercube tym razem zaprezentuje nam The Chronicles of Nyanya, klasycznego RPG-a, w którym głównymi bohaterami są koty, a zrobi to już 18 listopada.

W ciągu ostatniego roku sporo się pozmieniało w tym małym studiu – jedną z najważniejszych informacji jest na pewno nawiązanie współpracy z Fat Dog Games, polskim wydawcą gier niezależnych. Dzięki temu tysiące mogły wypróbować Nyanyę na targach Pixel Heaven, Gamescomie, ChinaJoy oraz PAX West. Nie jest zaskoczeniem, że produkcja dostała niezwykle pozytywny feedback – jako największe zalety gracze podawali wspaniały scenariusz, specyficzny humor oraz dobrze nakreślone, zapadające w pamięć postacie.

Całość ponownie została wykonana w RPG Makerze, ale nie przeszkodzi to w odbiorze gry. Jeśli jesteście zainteresowani, już teraz znajdziecie ją na Steamie. Trzymamy kciuki za Ilonę i spółkę i nie możemy się doczekać!

[źródło: informacja prasowa]

Podziel się.

O autorze

Aleksandra Olszar

Choć do idealisty mi daleko, niczym prawdziwy romantyk wierzę, że mam w tym świecie do spełnienia jakąś ważną rolę. Jestem fanatyczną miłośniczką trylogii Mass Effect (serio, bardziej nawiedzonego maniaka nie znajdziecie) i wyznaję zasadę, że gracz ma tyle żyć, w ile gier zagrał. Wszystkie moje pasje miały początek już we wczesnym dzieciństwie, a ja jako duże dziecko do dziś rozwijam się w ich kierunku.