Po ponad dekadzie hegemonii Counter Strike 1.6 zaczął się powoli nudzić graczom. Producent – Valve Corporation, postanowił więc zrobić wszystko, co w jego mocy, by reanimować trupa, jakim była gra. Wydano między innymi bardzo słabo przyjętą produkcję Counter Strike: Source. Przez osiem kolejnych lat renoma marki Counter Strike zaczęła coraz bardziej podupadać. Kiedy wydawało się, że wszystko jest już stracone, na rynku gier zadebiutował Counter Strike: Global Offensive, który początkowo miał być jedynie portem mało udanego CS: Source na konsole.

Całe szczęście Valve przejrzało na oczy i posłuchało swoich klientów. W CS:GO wprowadzono szereg nowych funkcji i opcji, których żądali gracze. Poskutkowało to eksplozją popularności nowej gry. Największy wzrost zanotowano po wypuszczeniu patcha, który wprowadził skórki do broni i całą gamę modeli noży. Na sukces CS:GO miał również wpływ doskonale działający system mikro transakcji.


Mikro transakcje i skórki

Poza główną rozgrywką, która została znacznie usprawniona względem swego protoplasty – Counter Strike 1.6, dużą popularnością cieszy się rynek mikrotransakcyjny. W ramach tego trybu gracze z całego świata mogą zdobywać i kupować skrzynie oraz klucze do nich.

Otwieranie skrzyń wprowadza do rozgrywki element hazardu. Każdorazowe otworzenie skrzynki za pomocą klucza uruchamia losowanie. Wylosować można jeden z wielu rodzajów broni palnej oraz białej. Prezentacja losowania na ekranie przypomina grę w jednorękiego bandytę lub koło fortuny. Najczęściej w skrzyniach zdobywa się przedmioty o bardzo niskiej lub żadnej wartości. Jednak najbardziej wytrwali gracze są w stanie zdobyć broń niesamowicie rzadką. Szczególnie cenne są noże. Najrzadsze wirtualne okazy można sprzedać za prawdziwe pieniądze, zarabiając na tym setki lub nawet tysiące dolarów (sic!).

Obecnie Counter Strike Global Offensive to jedna z najbardziej popularnych gier sieciowych i turniejowych

Obecnie Counter Strike: Global Offensive to jedna z najpopularniejszych gier sieciowych i turniejowych


Gracze CS:GO jak gwiazdy rocka

Obecnie Counter Strike: Global Offensive to jedna z najpopularniejszych gier sieciowych i turniejowych. W czasie ogromnych, międzynarodowych turniejów gier komputerowych najlepsi gracze z całego świata zbierają się, by walczyć o puchar mistrzostw świata czy Europy. Jedna z najbardziej popularnych drużyn w Polsce to Virtus Pro. Jest to rosyjska profesjonalna drużyna e-sportowa. Ich oddział odpowiedzialny za CS: GO złożony jest w pełni z polskich zawodników – TaZ, NEO, pashaBiceps czy Snax to idole niemal każdego gracza.


Gadżety z CS:GO niesamowicie popularne

Każdy prawdziwy fan gry CS:GO i swojej ulubionej drużyny chce mieć jakiś przedmiot, który w jakiś sposób będzie z nią powiązany. Teraz jest to możliwe! Możesz kupić swój ulubiony karambit lub klawiaturę i myszkę oznaczoną insygniami drużyny, której kibicujesz. Naprzeciw fanom gry wyszła firma Fyrestore, która współpracuje z najbardziej znanymi i największymi producentami sprzętu komputerowego i gadżetów używanych przez graczy CS:GO, między innymi z Razerem czy Genesis. Sukcesem okazało się wprowadzenie do oferty sklepu marki Fadecase, producenta realistycznych noży, granatów, podkładek i odzieży CS:GO.

Podziel się.