Gabe Newell wśród stu najbogatszych ludzi w Ameryce

0

Jak podaje magazyn Forbes, Gabe Newell, były pracownik Microsoftu, a obecnie szef Valve, znalazł się na 97 miejscu w zestawieniu najbogatszych Amerykanów. Jego majątek szacowany jest na 5,5 miliarda dolarów, co oznacza, że przez ostatni rok zwiększył się o 1,4 miliarda dolarów.

Większość swojego bogactwa Newell zawdzięcza Valve, które obecnie jest jednym z największych gigantów w świecie elektronicznej rozrywki.

Gabe Newell wśród stu najbogatszych ludzi w Ameryce

Trzeba w tym miejscu zauważyć, że sukcesem Valve jest obecnie przede wszystkim platforma Steam, ponieważ firma niechętnie wydaje nowe gry. Ostatnią dużą produkcją wydaną przez Valve była Dota 2, która zadebiutowała w 2013 roku. Obecnie firma skupia się na rozwijaniu już istniejących tytułów, takich jak właśnie Dota 2 czy szalenie popularny w naszym kraju Conter Strike: Global Offensive.

Wracając jednak do zestawienia, to należy nadmienić, że na pierwszym miejscu znajduje się obecnie Bill Gates z majątkiem szacowanym na 89 miliardów dolarów. Kolejny jest Jeff Bezos, który zgromadził 81,5 miliarda dolarów, podium zamyka Mark Zuckerberg, który na swoim koncie ma 71 miliardów dolarów. Zauważyć można, że podium zdominowane jest przez osoby związane z nowymi technologiami, co pokazuje, jak dochodowy jest to biznes.

Gabe Newell wśród stu najbogatszych ludzi w Ameryce

[źródło: Forbes]

Podziel się.

O autorze

Można powiedzieć, że jestem skrajnym racjonalistą, który do myślenia używa mózgu, a sercu zostawia pompowanie krwi. Z tego powodu najbardziej cenię sobie czyste myśli wyrażone w jak najprostszej formie i wszelki minimalizm. Cały czas przyswajam nowe i poszerzam swoje horyzonty o kolejne dziedziny. Jestem ogromnym fanem Gwiezdnych Wojen, filmów Christophera Nolana i książek Dmitrija Glukhovskiego.