Od wczoraj w Kolonii trwają jedne z największych europejskich targów gier. O ile wczorajszy dzień już wedle tradycji był zamknięty dla szerszej publiczności, o tyle od dziś rozpoczynają się pokazy otwarte, które potrwają do 26 sierpnia.

Już pierwszy dzień zaczyna się z grubej rury i od pokazu Blizzarda, który to będzie od godziny 18:00 transmitował swoją wystawę z masą atrakcji. Amerykanie podczas wydarzenia między innymi udostępnią nowy krótkometrażowy film z uniwersum Overwatcha, zaprezentują nowego dowódcę w StarCrafcie II, a także pokażą mecze w Heroes of the Storm, w których to publiczność zmierzy się z profesjonalnymi graczami. Bardzo ciekawie zapowiadają się też finały Hearthstone Global Games, które odbędą się w dniach 25-26 sierpnia, oraz turniej WoW Arena European Championship z pulą nagród 100000 dolarów amerykańskich. W kwestii World of WarCraft zostaną również przedstawione szczegóły na temat aktualizacji 7.3, ale na informacje odnośnie najnowszego rozszerzenia do MMORPG-a „Zamieci” prawdopodobnie przyjdzie nam czekać do listopadowego BlizzConu.

Gamescom 2017 rozpoczęty i zapowiada się rewelacyjnie

Od Blizzarda nie chce odstawać Ubisoft, który z okazji imprezy zapowiedział datę premiery The Crew 2, która odbędzie się 16 marca 2018 roku na wszystkich najpopularniejszych platformach, czyli PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. W sequelu wciąż będziemy mieć do czynienia z otwartą mapą USA, ale prócz samochodów będziemy mogli poprowadzić jeszcze motorówki oraz samoloty. Zapewne nie zabraknie też informacji o Assassin’s Creed: Origins i Far Cry 5.

Oprócz tego na imprezie pojawią się jeszcze między innymi:

Microsoft, który poprowadzi przedpremierowe zamówienia na Xboksa One X czy też zaprezentuje Age of Empires 4;

Electronic Arts, po którym możemy się spodziewać prezentacji FIFY 18, Star Wars: Battlefront 2 i Need for Speed: Payback;

Bethesda z VR-owymi pokazami swoich hitów, czyli Dooma, Fallouta 4 oraz Skyrima.

Gamescom 2017 rozpoczęty i zapowiada się rewelacyjnie

Oraz wielu innych: Bandai Namco (Dragon Ball Fighter Z), Square Enix (Final Fantasy XV, Rise of the Tomb Rider), Activison (Destiny 2), THQ Nordic (SpeelForce 3), Warner Bros (Śródziemie: Cień Wojny). Nie powinno zabraknąć również naszego rodzimego CD Projekt Red i jego nowego dziecka z uniwersum Wiedźmina, czyli Gwinta.

Jedno jest pewne. Gamescom 2017 zapowiada się rewelacyjnie.

Podziel się.

O autorze

Adrian Czech

Bardzo lubię ratować świat, dlatego jestem wielkim fanem wszelkiej maści RPG-ów (choć nigdy nie tknąłem serii The Elder Scrolls), Mass Effecta i twórczości Blizzarda, ale serie Grand Theft Auto i Max Payne również nie są mi obce. Od dziecka kibic Realu Madryt. Nadmiar czasu lubię spożytkować na podróżach, książkach, serialach i filmach. No i w ciemno łykam kolejne odcinki Dragon Balla oraz ekranizacje ze stajni Marvela.