Tegoroczne PlayStation Experience obfitowało w wiele niespodzianek, z czego największą była oficjalna zapowiedź The Last of Us: Part II. Z tej okazji odbył się specjalny panel poświęcony kolejnej części historii Joela i Ellie, podczas którego ujawniono garść informacji dotyczących tytułu. Nie są to żadne pikantne szczegóły zdradzające fabułę, czy opisujące gameplay, ale na tym etapie każda ciekawostka cieszy.

Na panelu prowadzonym przez Andy’ego McNamara (Game Informer) pojawili się Neil Druckmann  (reżyser), Ashley Johnson (Ellie) oraz Troy Baker (Joel). Już na samym wstępie warto zaznaczyć, że podczas rozmowy nie ujawniono daty premiery, gdyż jak stwierdził Druckmann – studio nauczyło się już, by jej nie zdradzać, dopóki nie ma się stuprocentowej pewności (przykład z Uncharted 4: Kres Złodzieja).


Garść informacji o The Last of Us: Part II

Przez ostatnie lata ekipa Naughty Dog skupiła się na pracy nad ostatnią częścią przygód Nathana Drake’a. Nie dziwi więc fakt, że twórcy nie są gotowi na zdradzenie konkretów dotyczących drugiej części The Last of Us. Poniżej znajdziecie informacje, które pojawiły się podczas panelu:

  • Neil Druckmann zapytany o fabułę tytułu powiedział: o ile pierwsza część muzyką, scenariuszem i rozgrywką dotyczyła bliskiej relacji, uczucia pomiędzy Joelem i Ellie, o tyle druga część jest tego kompletnym przeciwieństwem. Jest o nienawiści przechodzącej tym razem przez postać Ellie.
  • Powyższa wypowiedź jest jednoznaczna z tym, że tym razem gracze będą sterować wyłącznie Ellie.
  • Troy Baker i Ashley Johnson podkreślali jak bardzo brakowało im Joela i Ellie. Przez ponad dwa lata musieli kłamać za każdym razem, gdy byli pytani o drugą część produkcji. Ponowne wcielenie się w te postaci jest czymś niezwykłym, gdyż bohaterowie są dla nich, mimo wszystko, żywymi ludźmi, z krwi i kości.
  • W The Last of Us: Part II akcja przenosi się kilka lat wprzód, Ellie jest dziewiętnastolatką.
  • Druckmann podzielał obawy fanów, co do kontynuacji historii, która w pierwszej części została idealnie zamknięta. Próbował tworzyć opowieść z innymi bohaterami, ale czuł, że to nie to, gdyż The Last of Us dotyczy Joela i Ellie. Zapewnia, że gdyby ekipa nie miała dobrego pomysłu na drugą część, to nie wracaliby do tej historii. Reżyser powiedział – zaufajcie nam, wiemy, co robimy i zrobimy to dobrze.
  • Praca nad scenariuszem angażuje wszystkich, razem przez niego przechodzą, modyfikują, dbają o każdy dialog, dzięki czemu jest pełen emocji, a bohaterowie są prawdziwi.
  • Prace nad sceną z Ellie w roli głównej rozpoczęły się już dwa lata temu. Pierwsza wersja, którą nagrała Ashley Johnson była zbyt dobra, dlatego musiała spędzić trochę czasu z nauczycielką śpiewu nad pogorszeniem głosu.
  • Zwiastun był gotowy już półtora roku temu, istniała szansa na jego prezentację już na tegorocznym E3. Twórcy zdecydowali się jednak na pokazanie zwiastuna podczas PSX.
  • Kompozytorem The Last of Us: Part II jest Gustavo Santaolalla znany z pierwszej części.
  • Na koniec panelu zaprezentowano concept arty i fragment przewodniego motywu muzycznego tytułu.

Podziel się.

O autorze

Zakochana w grach od pierwszej sesji na Pegasusie, miłośniczka otwartych światów i dobrej fabuły. Fanatyczka uniwersum Wiedźmina, zarówno tego wirtualnego, jak i książkowego. Oprócz gier uwielbia seriale, filmy i literaturę fantastyczną.