Smartfony coraz częściej są podstawowym narzędziem pracy, zastępując przy tym komputery stacjonarne czy też laptopy. Ich największą zaletą jest mobilność i brak potrzeby podłączania dodatkowych urządzeń. Czasami jednak musimy efekty naszej pracy wydrukować, co wiąże się z dostaniem się do jakiejś drukarki. Dzięki aplikacji Happy2Print będzie to wyjątkowo proste.

Ilość narzędzi i aplikacji biurowych dostępnych na smartfonach jest bardzo duża. Dzięki temu praktycznie nie musimy już korzystać z komputerów. Niestety duża mobilność smartfonów łączy się z brakiem wygodnego dostępu do np. drukarki. Co gorsza, przerzucanie plików z telefonu na komputer, aby e wydrukować bywa frustrujące i czasochłonne.

Najprościej byłoby po prostu wydrukować je bezpośredni z telefonu. W tym miejscu z pomocą przychodzi aplikacja Happy2Print. Z racji tego, że większość drukarek biurowych (chociaż można się pokusić o stwierdzenie, że bardzo duża część drukarek w ogóle) wyposażona jest w moduł WiFi, wystarczy że podłączymy do tej samej sieci zarówno drukarkę i nasz smartfon, aby w łatwy sposób wydrukować dokumenty lub zdjęcia prosto z naszego telefonu.

Happy2Print

Aplikacja oficjalnie powstała pod patronatem firmy HP, ale bez problemów radzi sobie z drukarkami innych producentów Dzięki temu jest bardzo uniwersalna (na rynku jest wiele aplikacji do drukowania, ale większość z nich dedykowana jest konkretnym firmom lub nawet drukarkom). Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Wystarczy że podłączymy do tej samej sieci WiFi zarówno nasz telefon jak i drukarkę i już bez problemów będziemy mogli drukować dokumenty. Nie potrzebujemy żadnego specjalistycznego oprogramowania dla drukarki. Po podłączeniu się do sieci, urządzenie pojawia się na liście dostępnych drukarek w aplikacji i jest gotowe do działania. Od tej chwili wystarczy tylko wybrać pliki, które chcemy wydrukować, ustawić opcje wydruku i gotowe.

Pod względem funkcji i opcji drukowania aplikacja Happy2Print jest bardzo rozbudowana. Co istotne, oprócz opcji drukowania mamy również sporo ustawień interfejsu, dzięki czemu możemy wybrać które źródła plików z naszego telefonu chcemy drukować – aplikacja może dostać uprawnienia do dostępu do naszych kontaktów i wiadomości, chmur i notatników (to wyjaśnia długą listę uprawnień na Google Play). Jeśli np. nie chcemy widzieć na liście danego źródła, po prostu wyłączamy je w opcjach.

Również opcje drukowania są bardzo rozbudowane. Od tak podstawowych jak jakość wydruku po wybór papieru, drukowanie dwustronne itp. Wszystkie dostępne stacjonarnie na komputerze opcje i ustawienia spokojnie znajdziemy w aplikacji.

Jedyną drobną wadą aplikacji jest ogólny układ i wygląd interfejsu, który początkowo może wydawać się przeciążony informacjami i lekko staromodny. Na szczęście jeśli wyłączymy wszystkie zbędne dla nas opcje i poświęcimy chwilę na obejrzenie aplikacji, szybko przyzwyczaimy się do jej układu.

Najważniejsze w tym wszystkim jednak jest to, że aplikacja Happy2Print jest całkowicie darmowa i dostępna zarówno na urządzenia z system iOS jak i Androidem. Co istotne działa na wielu różnych smartfonach, tabletach czy też czytnikach e-booków z Androidem.

Tak więc nie musimy się już obawiać „printing syndrome” atakującego świat 🙂

Podziel się.