Hellblade zyskało popularność między innymi dzięki nietypowej bohaterce, która cierpiała na zaburzenia psychiczne. Element ten był jednym z głównych motywów gry, a teraz, w związku z Światowym Dniem Chorób Psychicznych, twórcy postanowili podzielić się pozytywnym odbiorem swojej produkcji przez ludzi w jakiś sposób dotkniętych podobnymi problemami.

Na poniższym filmie zawarto zarówno obrazy wykonane przez ludzi grających w Hellblade: Senua’s Sacrifice, jak i historie opisujące, w jaki sposób gra ta wpłynęła na ich życie, zresztą – zobaczcie sami.

Trzeba przyznać, że film robi spore wrażenie i zmusza do refleksji nad losem ludzi z problemami psychicznymi. Inicjatywa studia Ninja Theory jest godna pochwały i pokazuje, że gry to pełnoprawne medium, które może zmieniać ludzkie życie. Oby częściej pojawiały się tak ambitne produkcje, jak i inicjatywy ich twórców. Warto przypomnieć, że Światowy Dzień Chorób Psychicznych ma miejsce już dziś i jest to dobry moment, by pomyśleć o osobach, które mogą zmagać się z tymi niezrozumiałymi dla nas problemami.

Ninja Theory specjalizuje się wręcz w montowaniu oryginalnych i ciekawych materiałów ze swoich gier

[źródło: informacja prasowa]

Podziel się.

O autorze

Można powiedzieć, że jestem skrajnym racjonalistą, który do myślenia używa mózgu, a sercu zostawia pompowanie krwi. Z tego powodu najbardziej cenię sobie czyste myśli wyrażone w jak najprostszej formie i wszelki minimalizm. Cały czas przyswajam nowe i poszerzam swoje horyzonty o kolejne dziedziny. Jestem ogromnym fanem Gwiezdnych Wojen, filmów Christophera Nolana i książek Dmitrija Glukhovskiego.