Dzisiaj pojawił się kolejny zwiastun gry Hellblade: Senua’s Sacrifice, z którego wynika, że tytuł ukaże się 8 sierpnia, czyli pod koniec tegorocznych wakacji. Co więcej, gra zostanie wydana w dosyć sympatycznej cenie – za pre-order graczom przyjdzie zapłacić 29,99 dolarów, czyli około 120 złotych.

Dzisiaj na oficjalnym kanale studia Ninja Theory w serwisie YouTube pojawiła się kolejna filmowa zapowiedź Hellblade: Senua’s Sacrifice, a wraz z nią ujawniono datę premiery gry oraz jej cenę. Gra zawita na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 już 8 sierpnia. Bardzo optymistyczną wiadomością jest cena tytułu, gdyż za pre-order wydawca liczy sobie 29,99 dolarów (120 złotych), co na dzisiejsze standardy jest ceną przyzwoitą.

Hellblade: Senua’s Sacrifice to trzecioosobowa gra akcji osadzona w fantastycznym świecie zainspirowanym mitologią celtycką. Za grę odpowiedzialne jest studio Ninja Theory, które w świecie gier wideo znane jest z takich tytułów, jak Enslaved, Heavenly Sword czy DMC: Devil May Cry. O najnowszym tytule od „nindżów” pierwszy raz można było usłyszeć podczas imprezy Gamescom w 2014 roku. Od tego czasu gra przeszła sporo zmian, o których twórcy tytułu informowali fanów na bieżąco.

Hellblade: Senua’s Sacrifice wykorzystuje silnik Unreal Engine 4, a jej mechanika mocno czerpie z takich tytułów, jak Tomb Rider, wspominanego Devil May Cry czy wydanego ostatnio Horizon Zero Dawn. Dorzucając do tego główną bohaterkę (tytułową Senuę), której schizofrenia tworzy cały świat wokół niej, możemy liczyć na naprawdę smaczny kąsek, który na pewno wzbogaci portfolio Ninja Theory o bardzo mocny tytuł.

Znamy datę premiery i cenę Hellblade: Senua's Sacrifice

[źródło: informacja prasowa]

Podziel się.

O autorze

Łukasz „MiqT” Mitka

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.