Studio Ninja Theory, twórcy mającego premierę 8 sierpnia Hellblade: Senua’s Sacrifice, zamieściło na swoim profilu w serwisie YouTube zapowiedź 25-minutowego filmu, w którym stara się wyjaśnić, jak ciężkim zadaniem jest przeniesienie do gry choroby związanej z psychiką.

Twórcy Hellblade: Senua’s Sacrifice, gry akcji osadzonej w celtyckich klimatach, od początku zaznaczyli, że postać tytułowej Senuy nie jest idealna. Dziewczyna cierpli na schizofrenię, co poniekąd kształtuje jej sposób odbierania świata, który ją otacza. Na oficjalnym kanale YouTube studia pojawiła się krótka zapowiedź 25-minutowego filmu, w którym autorzy gry przedstawiają, jak poznawali samą chorobę i w jaki sposób zdecydowali się ją przedstawić w swoim tytule.

Aby jak najrzetelniej oddać istotę samej choroby oraz jej aspekty, deweloperzy nawiązali współpracę z osobami cierpiącymi na schizofrenię oraz lekarzami, którzy zajmują się jej leczeniem. Takie konsultacje były niezwykle ważne chociażby z tego powodu, by twórcy mogli zrozumieć przynajmniej w teorii, jakie spustoszenie wspomniana choroba czyni w ludzkim umyśle i jak bardzo zniekształca odbierane przez chorego bodźce.

Wspomniany materiał filmowy będzie dołączony do zakupionej gry, a bardzo możliwe, że po premierze pojawi się na oficjalnym kanale YouTube studia Ninja Theory.

[źródło: informacja prasowa]

Podziel się.

O autorze

Łukasz „MiqT” Mitka

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.