Jak zwrócić tablet NVidia Shield? Jeżeli jeszcze tego nie wiesz, część z nich podlega wymianie w związku z bardzo poważnym zagrożeniem, jakie może stworzyć wadliwa bateria – może się przegrzać i zapalić, stwarzając spore ryzyko dla bezpieczeństwa, a nawet zdrowia lub życia użytkowników.

Sam jestem posiadaczem wadliwego modelu, dlatego przeszedłem całą drogę od początku do końca i mam nadzieję, że pomogę przynajmniej kilku innym osobom w uporaniu się z całym tym procesem. To nie jest trudne, ale wymaga kilku chwil skupienia. Bez nerwów! Uda nam się! 🙂


Jak zwrócić tablet NVidia Shield? Wymiana krok po kroku

Od razu podpowiem – nie dzwońcie na podany na stronie producenta „polski” numer pomocy technicznej, gdyż ten jest po prostu zły (być może zapisano go z błędem). Poczekałem do późnego wieczora i zadzwoniłem na amerykański numer. Po dwudziestominutowym oczekiwaniu, połączyłem się z przemiłą konsultantką o charakterystycznym, południowym akcencie. Dowiedziałem się od niej kilku przydatnych informacji, spośród których kilku można niestety na próżno szukać na stronie producenta.

Jak zwrócić tablet NVidia Shield? Wymiana krok po kroku


Jak zwrócić tablet NVidia Shield?

To wbrew pozorom prostsze, niż się wydaje. Jednak na samym początku musisz upewnić się, że Twój model należy do grupy zagrożonych tabletów (w samym USA i Kanadzie jest ich aż 88 tysięcy). Jeżeli okaże się, że nie, możesz spać spokojnie, bez przeszkód korzystać ze swojego urządzenia, a dalsze informacje zignorować.

Jeżeli jednak będzie to sprzęt z wadą, pomogę Ci uporać się z całym procesem. Strona producenta, na której należy zwrócić się do niego o nowy sprzęt, jest w całości po angielsku. Najpierw jednak dwie ważne sprawy.

Po pierwsze, najlepiej przestać korzystać z tableta, włączając go jedynie po to, by sprawdzić podane poniżej informacje, które będą niezbędne, aby ustalić, czy Twój Shield wymaga wymiany i aby jej w takim wypadku dokonać. Informacje te znajdziesz również w oryginalnym pudełku po tablecie. Po drugie, producent nie zaleca używania tableta, a raczej prosi, aby tego nie robić, jednak zaznacza, że można w razie konieczności zgrać dane z urządzenia. Jeżeli są jednak mało ważne, najlepiej nie włączać tableta, bo stwarza to ryzyko dla zdrowia, a nawet życia.

Polskie prawo dopuszcza jednak możliwość zwrotu urządzenia do sklepu, w którym go zakupiono – wada, jak stwierdzono w tabletach NVidia Shield, jest do takiego rozwiązania wystarczającą podstawą. Możesz zażądać zwrotu pieniędzy, ale jeżeli nie chcesz rezygnować z posiadania tego urządzenia, wymianę sprawniej przeprowadzi NVidia. I pamiętaj! Nie potrzebujesz paragonu, żeby zwrócić wadliwy towar!


Czy mój tablet NVidia Shield podlega wymianie?

Jeżeli Twój tablet NVidia Shield spełnia przynajmniej jeden z podanych poniżej warunków, będzie on wymagał wymiany na nowy model.

 • jego numer seryjny znajduje się w przedziale od 0410215901781 do 0425214604018 (poniżej opisuję, jak sprawdzić numer seryjny urządzenia);
 • został zakupiony w okresie od lipca 2014 roku do lipca 2015 roku;
 • model baterii to „Y01„.

Aby sprawdzić te informacje, wykonaj po kolei kroki od 1 do 5.


Jak zwrócić tablet NVidia Shield? KROK 1 – otwórz menu aplikcji

Wejdź do menu aplikacji.

Jak zwrócić tablet NVidia Shield? Wymiana krok po kroku


Jak zwrócić tablet NVidia Shield? KROK 2 – znajdź „Ustawienia” i wejdź w nie

Znajdź na alfabetycznej liście aplikacji „Ustawienia” i kliknij ikonkę.

Jak zwrócić tablet NVidia Shield? Wymiana krok po kroku


Jak zwrócić tablet NVidia Shield? KROK 3 – znajdź dokładne informacje o modelu tableta

Rozwinie się długie menu, znajdź na samym końcu „Informacje o tablecie”. Kliknij w ten napis.

Jak zwrócić tablet NVidia Shield? Wymiana krok po kroku


Jak zwrócić tablet NVidia Shield? KROK 4 – znajdź dokładne informacje o baterii

KROK 4.1: Wybierz pierwszą pozycję od góry („Aktualizacje systemu”) i upewnij się, że masz najnowszą wersję systemu. Jeżeli nie, aktualizacja dokona się automatycznie.

KROK 4.2: Po zakończonej aktualizacji, wróć do „Ustawień” -> „Informacji o tablecie”. Wybierz czwartą pozycję od góry, „Informacje o telefonie” (kliknij w napis).

Jak zwrócić tablet NVidia Shield? Wymiana krok po kroku


Jak zwrócić tablet NVidia Shield? KROK 5 – znajdź numer modelu baterii

Trzecią pozycją jest „Bateria”. Jeżeli widzisz „Y01”, to bateria jest wadliwa. Kliknij w napis, ukaże Ci się ważna informacja.

Możesz również przewinąć menu nieco w dół – ukaże Ci się numer seryjny urządzenia, ale nie musisz go jeszcze zapisywać, ponieważ będzie on powtórzony w zakładce „Bateria”, jeżeli Twój model będzie wymagał wymiany.

W tej chwili powinno ukazać Ci się najbardziej przydatne w tej chwili menu. To tutaj dowiesz się, czy Twój tablet stwarza zagrożenie i wymaga wymiany. Wykonaj po kolei wszystkie następne kroki, jeżeli okaże się, że Twoje urządzenie jest wadliwe.

Jak zwrócić tablet NVidia Shield? Wymiana krok po kroku


Jak zwrócić tablet NVidia Shield? KROK 6 – tablet podlega wymianie! Numer seryjny

KROK 6.1: Już wiesz, czy Twój tablet wymaga wymiany. Pozostań na tym ekranie, nie wychodź z niego.

KROK 6.2: Otwórz link w innym urządzeniu, jeśli możesz. Jeśli nie, zapisz numer seryjny i kliknij w link, ale nie wyłączaj menu. Nie wiesz, jak to zrobić? Przeciągając po ekranie palcem lub rysikiem wywołasz pasek – pokaże się u dołu strony. Klikając w kółko (środek paska), wyjdziesz do pulpitu urządzenia (krok 1). Później możesz przełączać pomiędzy otwartymi aplikacjami przy pomocy kwadracika (prawa strona paska).

Link przekieruje Cię na stronę producenta (to dokładnie ten link). Nie musisz czytać, co jest na niej napisane i wykonywać podanych instrukcji, ponieważ przed chwilą dokładnie to samo zrobiliśmy wspólnie. Przewiń stronę nieco w dół, a ukażą Ci się pola, które należy wypełnić.

Jak zwrócić tablet NVidia Shield? Wymiana krok po kroku


Jak zwrócić tablet NVidia Shield? KROK 7 – wypełnienie danych na stronie internetowej

KROK 7.1: Wypełnij wszystkie pola (poniżej znajduje się instrukcja i tłumaczenie) i kliknij „Submit” (wyślij). Jest to potrzebne, aby przesłać Ci nowego tableta

Jak zwrócić tablet NVidia Shield? Wymiana krok po kroku

 • Serial number – numer seryjny. Przepisz go z ekranu tableta lub z kartki, jeżeli zgłoszenie wypełniasz właśnie na nim.
  • First name – Twoje imię.
  • Last name – Twoje nazwisko.
  • Address 1 & 2 – Twój adres do korespondencji (to na niego przyślą Ci nowy tablet).
  • City – miasto (dalszy ciąg adresu).
  • State/province – to pozostaw puste.
  • Postal code – kod pocztowy.
  • Country – kraj. Wybierz „Poland”, czyli Polskę.
  • Phone number – Twój kontaktowy numer telefonu.
  • Email address – Twój kontaktowy adres e-mail.

Pod spodem musisz wybrać jedyną opcję, która się pokaże (poza „Select”). Sformułowanie brzmi następująco:

Rozumiem, że gdy włączę mój zastępczy tablet, poprzedni zostanie zdalnie zdezaktywowany i nie będę mógł już z niego korzystać.

„Zastępczy” oznacza ten, który przyśle Ci producent, czyli nowy model, bez wady technicznej. „Poprzedni” oznacza Twój obecny tablet, który posiada wadę baterii.

KROK 7.2: Ponownie ujrzysz informację o konieczności wymiany Twojego tabletu. Na stronie internetowej ukaże się „Claim Number”, czyli Numer zgłoszenia. Zapisz go na kartce, ale nie wyłączaj strony internetowej. Powróć do menu „Bateria” (kroki 1-5).


Jak zwrócić tablet NVidia Shield? KROK 8 – uzyskanie numeru RMA

Powróć do tableta (lub przejdź do menu, jeżeli zgłoszenie wypełniasz przez niego). Ponownie przejdź do menu „Bateria” (kroki 1-5). Wpisz w jedynym dostępnym do wypełnienia polu Numer zgłoszenia, który masz na kartce (krok 7.2) lub przepisz go z ekranu tableta.

Po wpisaniu kodu i kliknięciu „Dalej”, na ekranie Shielda powinien pokazać się numer RMA – to jest numer całej procedury zwrotu. Zapisz go na kartce (lub pozostaw tablet włączony na tym ekranie, jeżeli korzystasz z komputera).

Jak zwrócić tablet NVidia Shield? Wymiana krok po kroku


Jak zwrócić tablet NVidia Shield? KROK 9 – wprowadzenie numeru RMA na stronie

Powróć do strony internetowej (miała pozostać otwarta – jeżeli została zamknięta, trzeba będzie jeszcze raz powtórzyć krok 7, ale już bez 8). W polu pod napisem „RMA Confirmation Number” przepisz numer RMA z kartki lub z tableta, a następnie kliknij „Complete Registration”.

Jak zwrócić tablet NVidia Shield? Wymiana krok po kroku

To już prawie koniec!


Jak zwrócić tablet NVidia Shield? KROK 10 – wszystko ok i czekanie na maila

Jeżeli wszystko poszło dobrze (a powinno), na stronie internetowej ukaże Ci się taki widok:

Jak zwrócić tablet NVidia Shield? Wymiana krok po kroku

Gratulacje!

Właśnie udało Ci się zgłosić swój tablet do wymiany. Teraz pozostaje Ci tylko poczekać na email potwierdzający (automatyczny, nie musisz nic klikać, ani wypełniać!), który powinien wyglądać tak:

Jak zwrócić tablet NVidia Shield? Wymiana krok po kroku

Dowiesz się z niego, że przesyłka może zająć od 2 do 4 tygodni.


Jak zwrócić tablet NVidia Shield? KROK 11 – co z wadliwym tabletem?

Nie wyrzucaj go za żadne skarby! Koniecznie wyjmij z niego wszystkie akcesoria (np. osłonę ekranu, kartę SIM i/lub kartę SD). Najlepiej zgraj również wszystkie potrzebne dane, wyłącz go i nie używaj do momentu, kiedy przyjdzie nowy tablet.

Co wtedy z nim zrobić? Po włączeniu nowego NVidia Shield, producent automatycznie dezaktywuje stary tablet i nie będzie możliwości jego ponownego użycia. Jednak będzie trzeba go zwrócić! Ale nie przejmuj się, nie poniesiesz żadnych kosztów!

Podczas rozmowy z amerykańską awaryjną infolinią dokładnie dopytałem, co należy zrobić z wadliwym modelem – otóż wraz z nowym otrzymasz specjalne pudełko, które jest już przygotowane do odbioru przez kuriera (powinien to zrobić na miejscu). Włóż do niego tablet, a jeżeli nie wiesz, jak to najlepiej zrobić, zdaj się na kuriera.

Jak zwrócić tablet NVidia Shield? Wymiana krok po kroku


To tyle. Wszystkie dane adresowe są już wypełnione, więc wadliwe urządzenie powędruje prosto do producenta. Jeżeli masz jakieś wątpliwości, pytania lub gdzieś wkradł się błąd, koniecznie zostaw komentarz!

Mam nadzieję, że ten wpis pomoże przynajmniej jednej osobie 🙂

Podziel się.

O autorze

Parafrazując klasyka, „urodziłem się, aby żyć”, co z niemałą chęcią robię i staram się coś przy tej okazji zrobić/napisać/wynieść – niepotrzebne skreślić. Przy okazji pisania, kawę, herbatę oraz wszelkie przekąski zużywam w ilościach iście hurtowych i tempie, jakiego nie powstydziłby się sam Usain Bolt. W niewyjaśnionych okolicznościach nabyłem także tajemną umiejętność generowania losowych błędów i awarii we wszelkiej maści urządzeniach elektronicznych.
Ulubiony cytat? „Nie wierz we wszystko, co napiszą w internecie” (~Abraham Lincoln). Znajdziecie go również na Gamezilli, gdzie od czasu do czasu spamuje suchymi tekstami.