Producenci Jurassic World: Evolution pokazali światu najnowszy zwiastun swojego tytułu, w którym zawarto sceny wygenerowane przez silnik samej produkcji. Dodatkowo podzielono się sporą dawką nowych informacji o grze.

Na tegorocznym konwencie Frontier Expo gospodarz imprezy, studio Frontier Developments, ujawnił pierwszy zwiastun Jurassic World: Evolution, w którym pokazano, jak tytuł będzie wyglądał. Sama gra została zapowiedziana w sierpniu podczas trwania targów Gamescom. Wtedy fani mogli też zobaczyć pierwszy teaser filmowy gry prezentujący wstępny zamysł rozgrywki.

Przy okazji pokazu nowej zapowiedzi deweloperzy podzielili się też sporą dawką nowych konkretów odnośnie produkcji. Akcja gry toczyć się będzie na znanym z filmowego pierwowzoru archipelagu La Cinco Muertes. Gracz wcieli się w zarządcę tytułowego parku jurajskiego, a do naszych zadań będzie należało kierowanie badaniami, budowa i zabezpieczenie wybiegów dla prehistorycznych gadów oraz oczywiście zapewnienie rozrywki gościom.

Nasze konto bankowe będzie się zapełniać tym szybciej, im rzadsze i groźniejsze dinozaury będziemy mieli w swojej ofercie wystawowej. Oczywiście takie potwory będą ciężkie w upilnowaniu, więc mnogość środków wydamy na budowę systemów bezpieczeństwa czy… lekarstwa na tutejsze „dinozaurowe” choroby.

Dużym plusem ma być aspekt fabularny, który powstaje w bliskiej współpracy z wytwórnią Universal. Oznacza to, że gracze mogą spodziewać się sporej liczby smaczków z filmowego uniwersum oraz rozwinięcia niektórych wątków, które nie do końca zostały wyjaśnione w filmach. Warto też wspomnieć, że producenci nawiązali współpracę również ze studiem Industrial Light and Magic, które stworzyło modele i efekty specjalne w serii o Parku Jurajskim.

Data premiery Jurassic World: Evolution nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że gra pojawi się na platformie PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 latem 2018 roku.

Podziel się.

O autorze

Łukasz „MiqT” Mitka

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.