Czy budżetowa klawiatura mechaniczna RX75 od Natec-a przyjmie się na rynku? Sam często wspominam o wyższości „mechaników”, jednak mają sporą wadę: cenę. W przypadku RX75 jest ona już bardziej atrakcyjna.

Natec, znany do tej pory z całkiem dobrych sprzętów z niższej i średniej półki, chce włączyć się do rynku mechaników. Czy mu się to uda?

Chcesz kupić dobrą klawiaturę mechaniczną? Przeczytaj nasz poradnik!

Klawiatura mechaniczna RX75 - budżetówka Natec Genesis


Klawiatura mechaniczna RX75 – dodatkowe informacje

Cena 269 złotych jest całkiem przyzwoita, jak na tę jakość, choć uznanego Roccata ISKU można dorwać w podobnym przedziale cenowym. Ponadto wspomniana jakość jest oczywiście kwestią zastosowanych przełączników, o których niestety nie wiadomo za wiele. Podano tylko, że siła aktywacji wynosi 60g, a wytrzymałość „do 50 milionów” wciśnięć – patrząc po zdjęciach, będzie to odpowiednik czarnego Kailha (lub nawet on sam).

Klawiatura mechaniczna RX75 posiada 12 multimedialnych klawiszy, ale przede wszystkim rzuca się w oczy prosty projekt – wizualnie nie odbiega od zwyczajnych tego typu sprzętów. Gracz nie uświadczy żadnych bajerów, ale dla niektórych to plus, bo lepiej mieć schludną klawiaturę, niż błyszczącą choinkę. Posiada ona także kilka dodatkowych funkcji, jak choćby antyghosting, czy blokowanie klawisza systemowego.

Podziel się.

O autorze

Parafrazując klasyka, „urodziłem się, aby żyć”, co z niemałą chęcią robię i staram się coś przy tej okazji zrobić/napisać/wynieść – niepotrzebne skreślić. Przy okazji pisania, kawę, herbatę oraz wszelkie przekąski zużywam w ilościach iście hurtowych i tempie, jakiego nie powstydziłby się sam Usain Bolt. W niewyjaśnionych okolicznościach nabyłem także tajemną umiejętność generowania losowych błędów i awarii we wszelkiej maści urządzeniach elektronicznych.
Ulubiony cytat? „Nie wierz we wszystko, co napiszą w internecie” (~Abraham Lincoln). Znajdziecie go również na Gamezilli, gdzie od czasu do czasu spamuje suchymi tekstami.