Konferencja Sony E3 2016 już dawno za nami – a do ekipy Horizon Gamer dołącza Pan KuBaka! W swoim video-komentarzu opowie o wrażeniach z prezentacji, jakie można było podziwiać na żywo w Los Angeles lub przez internet.

Pokaz Sony przez większość widzów i media branżowe zdecydowanie określany jest mianem „wybitnego”, a w najgorszym przypadku „niezłego”. Nic dziwnego, bo zaprezentowano naprawdę wiele, a chociaż podobne rewelacje bardzo wysoko stawiają developerom poprzeczkę, szczerze trzymam kciuki, żeby udało im się osiągnąć swoje cele w przynajmniej 80-90%. Wtedy i tak będę zadowolony.


Konferencja Sony E3 2016 – co pokazano?

God of War

Nowy, nordycki setting oraz Kratos z brodą? I do tego jeszcze z synem! Wrażenie gra zrobiła bardzo dobre, ale jednak twórca nie był zszokowany prezentacją: „to może być jedna z lepszych gier na PS4„. O ile lubię siekacze, o tyle zgodziłbym się z naszym komentatorem, jednak do nordyckich klimatów mam wyraźną słabość, więc będę bardzo wymagający w kwestii zgodności historycznej. Mam nadzieję, że developerzy mnie nie zawiodą!


Days Gone

KuBaka unika porównań Days Gone do The Last of Us, natomiast (moim zdaniem celnie) wskazuje na State of Decay, głównie ze względu na walkę z hordami zombie i względną swobodę poruszania się po świecie postapokalipsy. „Klimat wylewa się z tego tytułu!”

A ja? Podsumujmy: zombie, apokalipsa, survival… Gdzie mój portfel?!

Konferencja Sony E3 2016 - Pan KuBaka poleca!


The Last Guardian

Muszę się przyznać, że niezbyt pociąga mnie ten tytuł. Może to efekt jakiejś skrywanej niechęci, chociaż mam nadzieję, że po premierze miło się rozczaruję. I akurat ta gra nie trafiła również w gust KuBaki, co nie oznacza, że jej nie docenia. Choć oczywiście raczej wielkim fanem nie zostanie 😉


Horizon Zero Dawn

„Dla mnie to must have!” Wszystko w grze zrobiło wrażenie na twórcy, a ponadto jest przekonany, że będzie to jedna z najlepszych gier 2017 roku. Częściowo podzielam jego zdanie, choć nie jestem do końca entuzjastą aż takiego mixu bardzo różnorodnych historii (łowca-zbieracz polujący na roboty?).


Detroit: Become Human

Delikatne nawiązanie do Blade Runnera, który w ocenie komentatora może być hitem, szczególnie w przypadku swobody wyborów oraz ogólnego settingu. Tematyka moralności jest nam bardzo bliska, tak więc i moim zdaniem szykuje się prawdziwie soczysty gameplay. O ile Detroit przygotowane zostanie ze smakiem!

Konferencja Sony E3 2016 - Pan KuBaka poleca!


Konferencja Sony E3 2016 – jakie jeszcze gry pokazano?

Tegoroczna konfa Sony obfitowała w istne cudeńka. Naprawdę nie spodziewałem się podobnej ilości genialnych zajawek, a do większości prezentacji podchodziłem ze sporym dystansem. Jednak przyznam szczerze, że Sony po prostu mnie kupiło. Nie wszystkimi propozycjami, ale jednak w całym zestawieniu już teraz widzę kilka gier, które na pewno będę musiał wypróbować.

Oto, jakie tytuły jeszcze pokazano:

  • Resident Evil VII,
  • Final Fantasy XV,
  • Call of Duty: Infinite Warfare,
  • Crash Bandicoot (remastery),
  • Death Stranding od Hideo Kojimy,
  • Spider-man.
Podziel się.

O autorze

Parafrazując klasyka, „urodziłem się, aby żyć”, co z niemałą chęcią robię i staram się coś przy tej okazji zrobić/napisać/wynieść – niepotrzebne skreślić. Przy okazji pisania, kawę, herbatę oraz wszelkie przekąski zużywam w ilościach iście hurtowych i tempie, jakiego nie powstydziłby się sam Usain Bolt. W niewyjaśnionych okolicznościach nabyłem także tajemną umiejętność generowania losowych błędów i awarii we wszelkiej maści urządzeniach elektronicznych.
Ulubiony cytat? „Nie wierz we wszystko, co napiszą w internecie” (~Abraham Lincoln). Znajdziecie go również na Gamezilli, gdzie od czasu do czasu spamuje suchymi tekstami.