Ostatnie partie Kinecta zjechały z taśm. Microsoft kończy z produkcją słynnych czujników ruchu

0

Microsoft oficjalnie potwierdził, że nie wyprodukuje już więcej czujników Kinect. Sztandarowe urządzenie dla konsoli Xbox, dzięki któremu można było zagrać w wiele rytmicznych i tanecznych gier, kończy właśnie swój żywot, a wraz z nim i pewną epokę gier wideo.

Zestaw czujników ruchu i kamer o nazwie Kinect swój debiut miał w 2010 roku. W dniu premiery urządzenie cieszyło się ogromną popularnością i sprzedawało się jak świeże bułeczki. Nic dziwnego, gdyż w tym okresie właśnie nastąpił swoisty „bum” na tego typu sprzęt dla konsol. Niestety, zainteresowanie graczy zaczęło szybko maleć, więc producent postawił na dosyć odważne rozwiązanie.

Ostatnie partie Kinecta zjechały z taśm. Microsoft kończy z produkcją słynnych czujników ruchuPomysł Microsoftu polegał na tym, by wraz z wypuszczeniem konsoli Xbox One, ta była sprzedawana od razu z Kinectem w zestawie. Producent stwierdził, że urządzenie to jest niezbędne do działania konsoli, bo ta miała podobno się bez niego nawet nie uruchamiać. Plotki zostały skrupulatne zrewidowane i obalone przez samych użytkowników. Oczywiście odbiło się to na wyższej cenie zestawu, a – co za tym idzie – spadkiem sprzedaży samego urządzenia. Co ciekawe, kolejne konsole spod znaku Xbox nie miały nawet portu, który miał służyć do podłączenia czujników…

Nikogo więc nie zdziwiła informacja, że gigant z Ameryki postanowił zakończyć produkcję Kinecta. Mimo że w sklepach urządzenie znajduje się jeszcze w ofercie sprzedaży, to nowe partie już nie będą dostarczane. Nadal będzie działać wsparcie techniczne dla wspomnianego zestawu i nic dziwnego, gdyż obecnie szacuje się, że Kinecta posiada 35 milionów użytkowników.

[źródło: Co.Design]

Podziel się.

O autorze

Łukasz „MiqT” Mitka

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.