KPT Game Cup 2018 – Kielce zapraszają na igrzyska!

0

Kielecki Park Technologiczny organizuje pierwszą edycję zawodów e-gamingowych. Będzie można powalczyć w CS: Global Offensive o prawdziwe pieniądze, a dla odwiedzających turniej w najbliższy weekend przyszykowano trzy strefy rozrywki.


Moc e-gamingowych emocji na KPT Game Cup

Po eliminacjach online, w których brały udział drużyny minimum pięcioosobowe powyżej trzynastu lat, w najbliższą sobotę odbędą się ćwierćfinały, a w niedzielę – finał. Turniej CS: Global Offensive odbędzie się w tej formule po raz pierwszy w Kielcach. Dla tych, którzy nie zdecydowali się na walkę w turnieju, przygotowane zostaną trzy strefy rozrywki: Strefa Retro, Strefa OsuPoli oraz Strefa Free2Play. W Strefie Retro znaleźć będzie można konsole z dawnych lat. Czekać będą na Was Atari, Sega, Pegazus, Nintendo i PlayStation 1 i 2. I będzie można zagrać na nich choćby w Mario czy PacMana.

KPT Game Cup

W drugiej strefie będzie można zmierzyć się z muzyczno-zręcznościową grą Osu. W strefie Free2Play zaś czekać będą nowinki: Call of Duty: WWII, Fifa18, LEGO Ninjago czy Wolfenstein: The New Colossus. Ta ostatnia produkcja premierę miała pod koniec października zeszłego już roku.

Dla dwóch najlepszych drużyn i najlepszego gracza turnieju przewidziane są nagrody pieniężne. Pula nagród to aż 5 tysięcy złotych! Partnerami wydarzenia są Starachowickie Retro Granie, GameOn oraz galeria Korona. Ta ostatnia zaprasza również na konkurs cosplay, który odbędzie się 19 stycznia. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie turnieju.

Jeśli chcecie się wybrać, to tutaj znajdziecie bilety w cenie 20 złotych za dwa dni. Jeśli zaś nie po drodze Wam do Kielc, zmagania będzie mogli zobaczyć na Twitchu.

Podziel się.

O autorze

Uwielbiam górskie wędrówki i leśne spacery. W chwilach tak wolnych, jak i bardzo szybkich czytam książki i zatapiam się w niezmierzone światy gier komputerowych. Jestem ciekawy świata i staram się go tak poznawać, jak i tworzyć.