Jak to mówią – tonący brzytwy się chwyta. Wraz ze słabnącym zainteresowaniem Evolve, twórcy postanowili przejść na model free to play. Czy to posunięcie uratuje tytuł od studia Turtle Rock?

W czerwcu średnia liczba graczy sięgała 106, po wypuszczeniu wersji beta jest ich ponad 3000. W ciągu miesiąca zainteresowanie tytułem wzrosło o około 3000%. Trzeba przyznać, że dane robią wrażenie, ale przez jaki czas się utrzymają? Twórcy obiecali wspierać Evolve nową zawartością i aktualizacjami, jednak czy to wystarczy, by zatrzymać graczy przy tytule na dłużej? Na te pytania odpowiedź poznamy w ciągu miesięcy, ale powiedzmy sobie szczerze, że jeśli deweloperzy nie mają w planach poważnych, rewolucyjnych wręcz zmian, to dlaczego model f2p miałby uratować Evolve? Być może jest to początek końca tej produkcji, a może wręcz przeciwnie – gra dostała drugie życie.

Dzięki f2p liczba graczy Evolve wzrosła o 3000% 02

Współzałożyciele Turtle Rock Studios – Chris Ashton i Phil Robb napisali na forum gry specjalną wiadomość do graczy, w której twierdzą, że zaczęli słuchać społeczności i zrobili to, co powinni uczynić po wydaniu tytułu, czyli przejść na model free to play. Ponadto zapewnili, że pracują nad:

  • przeprojektowaniem klasy łowcy, by drużyna była mniej zależna od doświadczonych medyków i trapperów;
  • ulepszeniem map i UI;
  • skróceniem czasu ładowania do gry i wydajnością;
  • stabilnością i naprawą błędów;
  • całkowitym przeprogramowaniem systemu progresu i tutoriali;
  • dodaniem większej ilości opcji customizacji.

Warto zaznaczyć, że produkcja nazywa się teraz Evolve Stage 2 i na chwilę obecną jest darmowa jedynie na PC. Możecie ją znaleźć tutaj. W przyszłości możliwe jest powiększenie grona szczęśliwców o graczy konsolowych. Na oficjalniej stronie na Steam przeczytacie również o najważniejszych wprowadzonych zmianach. Jeżeli spróbowaliście już swoich sił w produkcji od Turtle Rock Studios, to podzielcie się wrażeniami w komentarzach.

Ciekawe jak dalej potoczą się losy Evolve, pożyjemy, zobaczymy. Obecnie sytuacja wygląda obiecująco, ale przecież mamy do czynienia z wersją beta. A jak Wam podoba się pomysł przejścia na f2p? Myślicie, że ta decyzja uratuje tytuł?

Podziel się.

O autorze

Zakochana w grach od pierwszej sesji na Pegasusie, miłośniczka otwartych światów i dobrej fabuły. Fanatyczka uniwersum Wiedźmina, zarówno tego wirtualnego, jak i książkowego. Oprócz gier uwielbia seriale, filmy i literaturę fantastyczną.