Loot boxy już nie tylko w grach. Od teraz skrzynki możecie otwierać na Twitchu

0

Skrzynki z losowymi rzeczami, jakie można zdobyć w grach multiplayer, są już codziennością i nikogo ich obecność nie dziwi. Od teraz takie skrzynki można również zdobyć na znanej platformie do strumieniowania – Twitch. Użytkownicy mogą w nich znaleźć nowe emotki, które wykorzystuje się na czacie.

Skrzynki, których istnienie zapoczątkowało formalnie Valve w swoim Counter-Strike: Global Offensive, to już rzecz powszednia. Każdy wie, że takie loot boxy można zdobyć, a ich otwarcie wiąże się z dodatkowymi nagrodami lub nowymi skórkami w danej grze. Niestety, coraz częściej otwieranie wspomnianych skrzynek ociera się mocno o hazard, gdyż nie istnieją żadne regulacje prawne, które obejmowałyby system loot boxów.

Loot boxy już nie tylko w grach. Od teraz skrzynki możecie otwierać na Twtichu

Z racji tego nie tylko twórcy gier postanowili wdrożyć taki system do swoich produktów. Za przykład niech posłuży znana platforma do streamowania gier – Twitch.tv. Powstała tam właśnie nowa inicjatywa, na mocy której wprowadzono wspomniane loot boxy, z których użytkownicy mogą „wyjąć” specjalne czatowe emotikony w ramach wydarzenia halloweenowego. Oczywiście same skrzynki nie są darmowe. Gracze mogą je kupić za tak zwane bitsy, które to z kolei trzeba nabyć za realną walutę (100 sztuk kosztuje 1,40 dolara, czyli około 5 złotych).

Nie pozostaje nic innego, jak rzucić na koniec wyświechtany frazes – business is business.

[źródło: Twitch Blog]

Podziel się.

O autorze

Łukasz „MiqT” Mitka

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.