Mafia III została oficjalnie zapowiedziana w sierpniu zeszłego roku niezwykle klimatycznym zwiastunem z idealnie dopasowaną ścieżką dźwiękową.

Jakiś czas później twórcy podzielili się z nami fragmentem rozgrywki, który nie zrobił zbyt dobrego wrażenia na graczach. Jednak dzisiejszy trailer pokazuje, że fabuła najnowszej odsłony Mafii zdecydowanie będzie warta uwagi.


Mafia III: co nowego przyniesie trzecia odsłona serii?

Kolejna część przyniesie naprawdę wiele nowego, przede wszystkim nowego głównego bohatera Lincoln’a Clay’a, który po powrocie z  Wietnamu próbuje uciec od kryminalnej przeszłości. Ta jednak tak łatwo go nie opuści. Przyjaciele Lincoln’a zostają zamordowani przez włoską mafię, dlatego też za główny cel obiera on sobie zemstę na odpowiedzialnych za zamach i formuje własną gangsterską rodzinę. Pierwszy zwiastun zdradził, kto pomoże mu zrealizować ten plan. Wśród wybrańców znalazł się znany z poprzedniej części Vito Scaletta.

Mafia III - fabularny zwiastun z datą premiery

Mafia III przeniesie nas do roku 1968 do New Bordeaux wzorowanym na Nowym Orleanie z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Twórcy zapewniają, że gra będzie niezwykle klimatyczna między innymi dzięki odwzorowaniu burzliwej atmosfery tamtych czasów. Rozgrywka w otwartym świecie pozwoli na sporo swobody i wiele aktywności – w końcu mamy stanąć na czele nowego gangsterskiego imperium.

Mafia III zadebiutuje 7 października tego roku na PC, PS4 i Xbox One.

Podziel się.

O autorze

Zakochana w grach od pierwszej sesji na Pegasusie, miłośniczka otwartych światów i dobrej fabuły. Fanatyczka uniwersum Wiedźmina, zarówno tego wirtualnego, jak i książkowego. Oprócz gier uwielbia seriale, filmy i literaturę fantastyczną.