Główny twórca postaci Mario, Shigeru Miyamoto, wprowadził niemałą konsternację wśród fanów wąsatej postaci. Okazuje się, że kilkudziesięcioletnie przekonanie o Mario jako o hydrauliku może wcale nie być prawdą!

Jak donosi serwis Kotaku, nowy opis Mario, który został zamieszczony na oficjalnej japońskiej stronie Nintendo, może zrujnować niejedno dzieciństwo. Okazuje się, że przypisywanie „Marianowi” zawodu hydraulika może wcale nie być zgodne z prawdą. Mają o tym świadczyć słowa samego Shigeru Miyamoto, który stworzoną przez siebie postać opisuje następująco:

„Mario interesuje się wieloma aktywnościami fizycznymi. Mogą to być tenis, baseball, piłka nożna lub wyścigi samochodowe. Mario potrafi wszystko. Chodzą plotki, że pracował również jako hydraulik.”

Mario, główny bohater gry Super Mario Bros., prawdopodobnie nigdy nie był hydraulikiem

Miyamoto wyraźnie zaznacza, że Mario przywdział charakterystyczny strój tylko dlatego, że cała akcja Super Mario Bros. odbywa się w kanałach. Dodał również, że pierwowzór Mario, którym jest Jumper z gry Donkey Kong, był cieślą vel budowniczym, gdyż rozgrywka miała miejsce na terenie budowy.

Czy można więc stwierdzić, że Mario nie posiada żadnego zawodu, a jedynie dostosowywał swój ubiór w zależności od stawianego przed nim zadania? Jedno jest pewne – społeczność gry ma twardy orzech do zgryzienia.

[źródło: Kotaku]

Podziel się.

O autorze

Łukasz „MiqT” Mitka

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.