Mass Effect 3: Lewiatan – kim ty, u diabła, jesteś?

0

Moi drodzy, niedawno skończyliśmy Omegę, teraz nadszedł czas na Mass Effect 3: Lewiatan. Przez wielu uwielbiane DLC, głównie ze względu na informacje, które wnosi do wątku fabularnego, i za odpowiedzi na sporą część pytań z historii całego Mass Effecta.

Ten wpis będzie nieco inny od pozostałych, ponieważ skupi w sobie wszystkie odcinki wyżej wspomnianego DLC. Na przykładzie Omegi stwierdziłem, że dzielenie na kilka artykułów tak długiego wątku nie ma większego sensu, więc dostaniecie komplet złożony w jedno 😉

Dlaczego go jednak szukamy? Ano dlatego, że zabił Żniwiarza. Dlaczego go zabił jednak nie wiemy. Tym bardziej nie wiemy tego, jak wygląda, kim jest i jakimi motywami się kieruje. Zapewne znacie jednak powiedzenie, że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. W momencie, kiedy Żniwiarze szaleją po Galaktyce, każdy sojusznik jest na wagę złota. Takim w tym przypadku może okazać się Lewiatan, który, jak zdaje się, jest na tyle potężny, żeby załatwić naszą zmorę.

Z przyczyn technicznych odcinek znajdziecie w tym miejscu!


Morski potwór nie chce być odnaleziony

Co zresztą dobitnie stara się nam wyperswadować. Na przykład przejmując kontrolę nad asystentem doktora Brysona, który bez emocji zabija nasze jedyne źródło informacji, a swojego szefa. Żeby było ciekawiej, przypomina to w pewien sposób indoktrynację, z tym, że ofiara zupełnie nie pamięta, co robiła „pod wpływem”.

Dane znalezione w laboratorium kierują nas za jego współpracownikiem, Garneau, który także próbował Lewiatana wyśledzić. Po dotarciu do kompleksu badawczego robi się coraz dziwniej. Ludzie zachowują się w stosunku do nas… umiarkowanie wrogo, nie chcą z nami rozmawiać, wręcz każą nam, delikatnie mówiąc, sobie pójść. Największego szoku możemy jednak doświadczyć po odnalezieniu Garneau. A dokładniej po tym, czego w tamtej chwili się dowiadujemy. Ale to już zobaczycie w odcinku 😉


Ann Bryson – nasza ostatnia szansa

Czyli córka naszego zmarłego doktora. Jako jedna z niewielu ma informacje, które mogą okazać się przydatne w odnalezieniu Zabójcy Żniwiarzy. W tym celu musimy udać się do placówki, w której przebywa, a wokół której lata cała masa Kosiarzy. Tak więc wyciągnięcie jej stamtąd do najłatwiejszych nie należało…

Mass Effect 3: Lewiatan - kim Ty, u diabła, jesteś?

To chyba nie komary…


Lewiatan we własnej osobie!

Moi mili, jeśli mam być szczery, to rozmowę z Lewiatanem każdy z Was powinien obejrzeć samemu. Tutaj nie ma co opisywać, spoilerować, czy jakkolwiek jej przedstawiać. Jest po prostu niesamowita. Zarówno dyskusja, jak i sam wygląd poszukiwanego. Powiem tylko tyle – nie przechodzę tego DLC po raz pierwszy, a nadal przez całą rozmowę z nim mam ciarki na ciele.

Jeśli chcecie obejrzeć całe DLC ze szczegółami, a nie tylko finalny odcinek, to łapcie filmy w odpowiedniej kolejności: 1, 2, 3, 4.

Miłego oglądania!

Podziel się.

O autorze

Kamil „Sieciech” Lesiczko

Nietrafiony grafik, malarz figurkowy, hobbysta-rekonstruktor. Zwolennik broni białej, zapalony gracz komputerowy. Miłośnik krogan i Legionu Ciemności Algerotha. Wyznawca dobrej książki, strategii lub RPG-a. Wściekły pochłaniacz kawy, herbaty i bredni. Sympatyk gier z szafy i nabijania czasu na przechodniach w Carmageddonie.