Mod FCR3 do Wiedźmina 3 prosto od jednego z twórców doda smaku rozgrywce

0

Fani Wiedźmina 3 od dwóch lat intensywnie powiększają bazę modyfikacji dostępną na stronie nexusmods. Ostatnio do kolekcji dołączył mod FCR3 stworzony przez Andrzeja Kwiatkowskiego, starszego projektanta rozgrywki w CD Projekt RED. Brał on udział w produkcji Dzikiego Gonu, dodatków oraz poprzedniej części wiedźmińskiej trylogii.

Jest to nieoficjalna, tworzona prywatnie po godzinach modyfikacja, która nie ma na celu wprowadzenia poważnych zmian. Zamiast tego ma przybliżyć rozgrywkę do pierwotnych rozwiązań i założeń, które w trakcie produkcji Wiedźmina 3 koniec końców odrzucono.


FCR3 (Full Combat Rebalance) skupia się przede wszystkim na poprawieniu immersji poprzez wprowadzenie zmian w rozwoju postaci czy w statystykach przedmiotów. Ogólnie rzecz ujmując modyfikacjom uległy wszystkie te aspekty rozgrywki, które sprawiały, że w pewnych sytuacjach Geralt stawał się niemal nieśmiertelny. Warto zaznaczyć, iż Andrzej Kwiatkowski jest również autorem moda FCR do Wiedźmina 2, który dodał pikanterii walce, czyniąc ją bardziej emocjonującą i ciekawszą.


Mod FCR3 – wprowadzone zmiany

Changelog jest naprawdę imponujący i dosyć obszerny (mod powstawał ponad rok), więc poniżej zobaczycie tylko kilka ciekawszych rozwiązań wprowadzonych przez autora. Całą listę oraz link do pobrania modyfikacji znajdziecie na stronie nexusmods.

  • Dodano reakcję zwykłych NPC-ów zależną od ich AI na kradzież. Efekt jest taki, że niektórzy zignorują Geralta, inni go wydadzą, a reszta będzie się po prostu przyglądać. Szczególnie jest to widoczne w Novigradzie, mniej na Skellige, a najmniej w Toussaint, gdzie nawet strażnicy ignorują przestępcze wybryki wiedźmina.
  • Zmniejszono poziom tolerancji na eliksiry i odwary.
  • Można parować i kontrować ataki zadawane przez przeciwników posiadających znaczniki z czaszką.
  • Zwiększono zakres losowości przedmiotów otrzymywanych za wykonanie zadania.
  • Wiedźmiński rynsztunek Mantikory stał się zestawem dedykowanym alchemii, a rynsztunek Szkoły Wilka dostał bonusy związane z zadawaniem krwawienia. Twórca zaznacza, że ostatni pomysł znalazł na reddicie.

Więcej ciekawych modyfikacji znajdziecie w naszym zestawieniu.

Podziel się.

O autorze

Zakochana w grach od pierwszej sesji na Pegasusie, miłośniczka otwartych światów i dobrej fabuły. Fanatyczka uniwersum Wiedźmina, zarówno tego wirtualnego, jak i książkowego. Oprócz gier uwielbia seriale, filmy i literaturę fantastyczną.