Tytuł newsa brzmi dość absurdalnie, ale taka jest prawda – w Overgrowth króliki z pewnością nie dadzą zrobić z siebie pasztetu. Oby również produkcja studia Wolfire ostatecznie nie okazała się potrawką z tych pozornie niewinnych trusi.

Trzeba przyznać, że wówczas zarówno twórcom, jak i graczom, byłoby, delikatnie rzecz ujmując, głupio. Przede wszystkim dlatego, że produkcja tworzona jest już dziewięć lat. 16 października Overgrowth nareszcie opuszcza Early Access na Steamie.


Overgrowth, czyli Kung Fu Królik

Tytuł jest bijatyką, w której naprzeciw siebie staną antropomorficzne istoty doskonale zaznajomione z przeróżnymi sztukami walki. Oprócz królików walczyć będą szczury, wilki czy koty (nic, tylko czekać na komentarze obrońców praw zwierząt). Pełna wersja Overgrowth zaoferuje tryby multiplayer oraz przeznaczony dla pojedynczego gracza. Opis fabuły sugeruje, że w produkcji pojawią się poważne, polityczne wątki. Tytuł podejmie wątki z poprzedniej części Lugaru. Głównym bohaterem pozostaje Turner, który po zabiciu skorumpowanego króla odmawia przejęcia tronu. Wyrusza on w świat pogrążony w anarchii i bezprawiu, by szukać nowych przygód.

Największym atutem produkcji jest oczywiście system walki, który pozwala na wyprowadzanie finezyjnych ciosów, uników czy przewrotów. Do dyspozycji gracza zostanie również oddany bogaty arsenał broni białej. Warto wspomnieć o możliwości wykorzystania otoczenia do zdobycia przewagi w walce – zerwanie gałęzi z drzewa w celu samoobrony lub popchnięcie przeciwnika w stronę ogniska. Pełna wersja Overgrowth będzie zawierała wbudowany edytor, dzięki któremu gracze mogą tworzyć mody. Fani produkcji robili to przez ostatnie dziewięć lat, więc 16 października praca społeczności z pewnością uatrakcyjni rozgrywkę nowym graczom.

Czy Overgrowth ma szansę rozłożyć na łopatki ostatnio wydany symulator walki? Tutaj przeczytacie recenzję Abslovera autorstwa Łukasza.

Podziel się.

O autorze

Zakochana w grach od pierwszej sesji na Pegasusie, miłośniczka otwartych światów i dobrej fabuły. Fanatyczka uniwersum Wiedźmina, zarówno tego wirtualnego, jak i książkowego. Oprócz gier uwielbia seriale, filmy i literaturę fantastyczną.