Vip Day, czyli pierwszy dzień targów Poznań Game Arena, już za nami – dzisiaj zaczął się ten właściwy, czyli „publiczny” (i o wiele tańszy pod względem wejściówek). Ja natomiast miałem okazję już pobuszować po wszystkich stoiskach, więc oto i moje subiektywne zdanie: najciekawsze stoiska PGA 2016 należą do tych…

…którzy przygotowali coś nietypowego i szczególnie wyróżniali się na tle innych. Nie znaczy to oczywiście, że firmy i developerzy nie uwzględnieni w tym tekście nie mieli dobrych prezentacji czy aranżacji. Po prostu wyróżnieni zamietli konkurencję 😉


Najciekawsze stoiska PGA 2016: Bladebound od Artifex Mundi

Po prostu genialne! Przygotowanie praktycznie całej sceny, zaprojektowanie jej w taki sposób, by gracz wchodzący na stoisko od razu poczuł się jak w świecie Bladebound.

Najciekawsze stoiska PGA 2016

Nie brakuje na nim ani komfortu, bo wokół każdego filaru są cztery tablety do grania. A chociaż zajmuje niewiele miejsca i nie jest zbyt duże, to robi wrażenie jakością, dbałością przygotowania, grą świateł. Innymi słowy, gdyby był to Gamescom, najwięksi wystawcy mieliby niezłą konkurencję jakościową.

Najciekawsze stoiska PGA 2016

Jeśli będziecie na targach, nie omijajcie strefy indyków, a tę perełkę możecie zostawić sobie na koniec. Albo i nie. Ja bym nie wytrzymał. Tym bardziej, że jest tam replika miecza z gry, którą Artifex Mundi podaruje pod koniec targów jakiemuś szczęśliwcowi!

Najciekawsze stoiska PGA 2016


Najciekawsze stoiska PGA 2016: Edengrad od Huckleberry Games

Poznańskie studio wystawia się z roku na rok na coraz większej powierzchni. Na PGA 2016 posiadają jedno z najbardziej komfortowych, najlepiej zaprojektowanych stanowisk, szczególnie pod kątem oblężenia, jakie przejdzie gdy zwiedzający trafią na targi dzisiaj oraz jutro…

Najciekawsze stoiska PGA 2016

Bardzo fajnym pomysłem było ustawienie kamerki oraz monitora, na którym „przechodniom” nakładano wirtualne hełmy oraz dodawano sympatyczne teksty związane z grą. Oświetlenie jest bardzo dobrze dobrane do kolorystyki gry oraz loga, a nie zabrakło też i typowego, end-userowego rozwiązania: kilku puf, na których można posadzić zmęczone szanowne cztery litery 😉


Najciekawsze stoiska PGA 2016: Shadow Warrior 2 (Flying Wild Hog) od Techlandu

Wydawca gry postarał się! Stoisko mocno przypomina te, które mogli podziwiać odwiedzający targi PAX. Genialna aranżacja, nawiązująca do klimatu z Shadow Warrior 2, zrobiła na mnie niezłe wrażenie. Trochę zieleniny, nawet drzewko się trafiło, a i kanciapa wystawcy przypomina japoński domek.

Najciekawsze stoiska PGA 2016

Oczywiście nie zabrakło także niemal legendarnego już cosplayu Crafts of Two:

Najciekawsze stoiska PGA 2016

A do tego wszystkiego, studio Flying Wild Hog dostarczyło replikę miecza, który chyba w całości wykonany jest ze stali – waży ładnych kilka(naście?) kilogramów.

Najciekawsze stoiska PGA 2016


Najciekawsze stoiska PGA 2016: Natec Genesis

Natec może nie przygotował ultra-super-turbo stoiska, bo wyglądało bardzo elegancko, ale nie wyróżniało się na tle innych poza jednym, „drobnym” szczegółem. Tą bryką:

Najciekawsze stoiska PGA 2016


Najciekawsze stoiska PGA 2016: Play

Stanowisko operatora komórkowego było dość skompresowane, ale przy tym naszpikowane fajnymi bajerami: małą sceną, dwoma siedziskami do VR, a nawet zjeżdżalnią! 🙂

Najciekawsze stoiska PGA 2016

Chciało się siedzieć! Dla kogoś obserwującego gracza mogło to wyglądać jak atak padaczki na siedząco, ale wrażenia z gry były niezłe!

najciekawsze-stoiska-pga-2016-001


Najciekawsze stoiska PGA 2016: nagroda za najlepszą maskotkę dla GO Pro

Nie cosplay, nie hostessy, ale właśnie poniższa maskotka wygrała w moim odczuciu konkurs na najlepszą rzecz na całych targach! Moje słabe poczucie humoru ciągle daje o sobie znać, gdy patrzę na te zdjęcie 😀

Najciekawsze stoiska PGA 2016

„Kill me pls ;___;”

 

Podziel się.

O autorze

Parafrazując klasyka, „urodziłem się, aby żyć”, co z niemałą chęcią robię i staram się coś przy tej okazji zrobić/napisać/wynieść – niepotrzebne skreślić. Przy okazji pisania, kawę, herbatę oraz wszelkie przekąski zużywam w ilościach iście hurtowych i tempie, jakiego nie powstydziłby się sam Usain Bolt. W niewyjaśnionych okolicznościach nabyłem także tajemną umiejętność generowania losowych błędów i awarii we wszelkiej maści urządzeniach elektronicznych.
Ulubiony cytat? „Nie wierz we wszystko, co napiszą w internecie” (~Abraham Lincoln). Znajdziecie go również na Gamezilli, gdzie od czasu do czasu spamuje suchymi tekstami.