Taki scenariusz: masz kupę wolnego czasu, na dworze niezbyt przyjemnie, jesteś obżarty po świątecznej kolecji i nie masz ochoty się ruszać. No w coś byś pograł! Ale jakoś nie masz w co… Więc przychodzimy z pomocą! Prezentujemy najlepsze gry F2P!

Free to Play, czyli w pełni darmowe tytuły z opcjonalnymi mikropłatnościami. Pograj, wypróbuj, zakochaj się! Ta lista została stworzona po to, żeby ułatwić Ci poszukiwanie najciekawszej i stworzonej dla Ciebie gry. A jeśli lista Ci się spodoba, zostaw komentarz! Będziemy pamiętać, żeby przygotować następne :3


Najlepsze gry F2P na świąteczną przerwę: Armored Warfare

Dobra, muszę przyznać, że gdy pierwszy raz usłyszałem o Armored Warfare, miałem na myśli „takie World of Tanks” tylko z samolotami i statkami. Ale przykuło moją uwagę studio, które tworzy tę grę: Obsidian Entertainment, czyli twórcy między innymi mojego ukochanego New Vegas i bardzo dobrego Pillars of Eternity. Co mają do robienia developerzy genialnych RPGów przy online’owej grze akcji?

Bardzo dużo! Przede wszystkim należy wspomnieć, że korzystają z silnika CryEngine, czyli Crytekowego narzędzia, które jest jednym z najbardziej realistycznych i pięknych środowisk. Jest to mocno zręcznościowa gra, ponieważ twórcy bardzo chcieli podarować graczom maksymalną dozę rozrywki. Ma to odzwierciedlenie w mniejszym realizmie, ale to bardzo dobra decyzja!

Co ciekawe, dostępne są tu również misje dla pojedynczego gracza, więc nawet przy braku ochoty na grę multi będziesz mógł się nieźle rozerwać! Gra doczekała się ostatnio sporych ulepszeń, między innymi Global Operations (tryb PvP oraz PvE, w którym liczy się nie tylko zręczność, ale i długoterminowa taktyka) oraz Balance 2.0. Aktualizacje te wprowadzą dość mocne zmiany do mechaniki, dzięki czemu Armored Warfare będzie jeszcze lepiej zoptymalizowana.

Już kiedyś pisaliśmy na podobny temat!


Najlepsze gry F2P na świąteczną przerwę: Heroes & Generals

Jeśli kiedykolwiek grałeś w Medal of Honor albo klasyczne Call of Duty, nie muszę Ci przedstawiać Heroes & Generals. Serio. To po prostu te dwie gry złączone w jedną, do tego zaprezentowaną jako rozgrywka online. Można awansować, zdobywać lepsze bronie, podkręcać statystyki – wszystko, co tylko tytuł oparty na rywalizacji oferować może.

Będziesz próbował przejmować kontrolę nad miastami jako żołnierz lub generał. W pierwszym trybie, który jest domyślny dla wszystkich nowych graczy, Twoim zadaniem będzie aktywne przejmowanie punktów, natomiast jako generał będziesz musiał alokować zasoby i prowadzić kampanię wojenną. Pomysł dobry, a choć H&G brakuje trochę do pełni wrażeń, to genialna produkcja, która ma ogromny potencjał.

Co prawda Jędrzejowi nie spodobało się parę aspektów gry, ale ja gram w nią od półtora roku!


Najlepsze gry F2P na świąteczną przerwę: World of Tanks & World of Warships

Tak, to ta słynna „gra w czołgi”. Ale ile tak naprawdę o niej wiesz? To kopalnia wiedzy o rozmaitych modelach niszczycielskiej potęgi Tygrysów, Panter, T-55 i tony (he he) innych konstrukcji, jakie pojawiły się przed, po i w trakcie obydwu Wojen Światowych.

Wargaming.net z roku na rok ulepsza swoją grę, ale prowadzi także dwa równoległe projekty: World of Warships, czyli takie World of Tanks, ale z bitwami morskimi, oraz World of Warplanes, czyli bitwy powietrzne. Twórcy swoimi produkcjami zdobyli taką popularność, że coroczne Wargaming Grand Finals jest coraz większe – w tym roku na tych e-sportowych finałach bawiliśmy się wyśmienicie!

Zobacz co pisaliśmy o World of Warships!


Najlepsze gry F2P na świąteczną przerwę: DOTA 2 & League of Legends

Dwa przeciwne światy: DOTA 2 oraz LoL. Pewnie połowa z Was chce mnie teraz zjeść za zestawienie tych gier razem, a druga połowa zabić w niezbyt przyjemny sposób. Pewnie byłoby w tym trochę racji, bo różnią się one od siebie w dość mocny sposób, choć core rozgrywki jest podobny.

Drużynowe zmagania przyciągają miliony graczy miesięcznie, a samo The International co roku zbiera pulę nagród w wysokości kilkunastu milionów dolarów (to więcej, niż Wimbledon!). O tak, e-sport mocno się rozwija. Nie pozwól więc, żeby ominął Cię ten fenomen i sprawdź na własnej skórze dlaczego gracze w okularkach cieszą się równą popularnością, co gwiazdy estrady.

Zobacz inne polecenia darmowych gier!

Powiedz stop świątecznej nudzie! Oto najlepsze gry F2P


Najlepsze gry F2P na świąteczną przerwę: The Old Republic

Właśnie doświadczamy po raz kolejny fenomenu Star Wars ze względu na najnowszy film, jaki dopiero co ukazał się w kinach, a tu jakiś gość (witam) poleca The Old Republic! No ile można?!

Okazuje się, że całkiem sporo, bo TOR regularnie zyskuje bardzo ciekawą zawartość, a retencja graczy wcale nie jest gorsza od innych tytułów. Poza oczywistą zaletą, jaką jest dość ścisła zbieżność między uniwersum znanym z książek i filmów, ta całkowicie darmowa gra w niczym nie ustępuje znanym i płatnym grom MMORPG. Ani w opowiadanej historii, ani w jakości rozgrywki. I właśnie dlatego musisz ją wypróbować!

A może chcesz zobaczyć jeszcze inne propozycje gier F2P?

Podziel się.

O autorze

Parafrazując klasyka, „urodziłem się, aby żyć”, co z niemałą chęcią robię i staram się coś przy tej okazji zrobić/napisać/wynieść – niepotrzebne skreślić. Przy okazji pisania, kawę, herbatę oraz wszelkie przekąski zużywam w ilościach iście hurtowych i tempie, jakiego nie powstydziłby się sam Usain Bolt. W niewyjaśnionych okolicznościach nabyłem także tajemną umiejętność generowania losowych błędów i awarii we wszelkiej maści urządzeniach elektronicznych.
Ulubiony cytat? „Nie wierz we wszystko, co napiszą w internecie” (~Abraham Lincoln). Znajdziecie go również na Gamezilli, gdzie od czasu do czasu spamuje suchymi tekstami.