Kilka miesięcy temu doszły nas słuchy o powstaniu kolejnego polskiego studia Fool’s Theory. Jego założycielem jest Jakub Rokosz – quest designer dwóch ostatnich części Wiedźmina. Nie dziwi więc fakt, iż pozostała część załogi to w większości byli pracownicy CD Projekt Red. W sierpniu na na ich stronie pojawił się dosyć tajemniczy licznik, który, jak się później okazało, zwiastował zapowiedź ich pierwszej gry.

Dzięki opublikowanym informacjom wiemy, że wraz ze studiem IMGN.PRO pracują na tytułem Seven – będzie to RPG z otwartym światem, w klimacie postapokaliptycznym, w rzucie izometrycznym, inspirowany produkcją Thief. Wcielimy się w rolę samotnego wędrowca, który na swojej drodze będzie musiał podejmować ważne i trudne decyzje, co z pewnością związane będzie ze zmierzeniem z ich konsekwencjami.

Seven concept_art_1

Oprócz powyższych informacji, twórcy chętnie dzielą się również grafikami koncepcyjnymi. Ponadto ujawniono, kto będzie odpowiadać za soundtrack gry. Jeżeli pomyśleliście o Marcinie Przybyłowiczu, to bingo, trafiliście! Dla niewtajemniczonych – Marcin Przybyłowicz był jednym z głównych kompozytorów ścieżki dźwiękowej Dzikiego Gonu.

Od tamtego czasu „media milczo”, jednak redakcji eurogamera udało się porozmawiać z Jakubem Rokoszem, który zdradził co nieco o powstającym projekcie. Dowiedzieliśmy się między innymi, iż:

  • nad Seven pracuje dwudziestoosobowy zespół,
  • twórcy wolą skupić się na urozmaiceniu, niż powiększaniu świata, co nie oznacza, iż będzie on mały,
  • główna linia fabularna jest już opracowana,
  • gra zostanie wydana, kiedy zostanie skończona – nie podano konkretnej daty.

[źródło: eurogamer.pl]

Podziel się.

O autorze

Zakochana w grach od pierwszej sesji na Pegasusie, miłośniczka otwartych światów i dobrej fabuły. Fanatyczka uniwersum Wiedźmina, zarówno tego wirtualnego, jak i książkowego. Oprócz gier uwielbia seriale, filmy i literaturę fantastyczną.