Hideo Kojima nie próżnuje! Podczas rozdania nagród na wydarzeniu The Game Awards 2016, odbywającego się w nocy z 1 na 2 grudnia w Los Angeles, mężczyzna zaprezentował nowy zwiastun swojej pierwszej gry po odejściu od Konami. Mowa o Death Stranding, na które wszyscy, bez wyjątków, czekają.

W grze wystąpią między innymi Norman Reedus (Daryl z The Walking Dead), Mads Mikkelsen (Dr Lecter z serialu Hannibal) oraz reżyser Guillermo del Toro, twórca takich filmów jak Labirynt fauna czy Crimson Peak. Wzgórze krwi. Wciąż nic nie wiemy na temat fabuły produkcji, ale jeśli Kojima ma zamiar utrzymać swój kunszt artystyczny, możemy spodziewać się prawdziwego arcydzieła.


Co wiemy o Death Stranding?

Na ten moment tyle, że będzie to exclusive dla PlayStation 4, ukazujący z zupełnie nowej perspektywy motyw ewolucji oraz syntezy, a kluczowym elementem gry mają być… kable. W przygodowej grze akcji spotkamy się z rozwiązaniami znanymi z RPG-ów, ponadto będziemy mieli okazję grać Normanem Reedusem. Warto przypomnieć, że aktor już wcześniej miał odegrać rolę w anulowanym horrorze, Silent Hills.

Hideo Kojima przedstawił nowy zwiastun Death Stranding

Death Stranding ma być wyjściem z konwencji i przedstawieniem czegoś, z czym do tej pory jeszcze żaden gracz się nie spotkał. Po obejrzeniu obu zwiastunów możemy spodziewać się głębokiej symboliki i intrygujących połączeń. Spójrzcie tylko na to cudeńko! Nic dziwnego, że Hideo Kojima otrzymał nagrodę Industry Icon Award, przeznaczoną dla najważniejszych osób w branży gamingowej.

Poniżej możecie obejrzeć dwie okładki Death Stranding, które developer zamieścił na swoim Twitterze po otrzymaniu wyróżnienia:

Podziel się.

O autorze

Aleksandra Olszar

Choć do idealisty mi daleko, niczym prawdziwy romantyk wierzę, że mam w tym świecie do spełnienia jakąś ważną rolę. Jestem fanatyczną miłośniczką trylogii Mass Effect (serio, bardziej nawiedzonego maniaka nie znajdziecie) i wyznaję zasadę, że gracz ma tyle żyć, w ile gier zagrał. Wszystkie moje pasje miały początek już we wczesnym dzieciństwie, a ja jako duże dziecko do dziś rozwijam się w ich kierunku.