O nas

Historia

Kiedy w październiku 2014 roku sekcja gier na stronie SmartAge.pl rozpoczynała swoją działalność, nie przewidywaliśmy, że nasze publikacje tak przypadną do gustu czytelnikom. Zaczęło się, jak to zwykle bywa, bardzo skromnie – od kilku tekstów Andrzeja, przeplatanych jego wywiadami. Chwilę potem odbyło się PGA 2014, które po raz pierwszy odwiedziliśmy już jako redakcja działająca pod zarejestrowanym wydawnictwem. Odwiedzaliśmy kolejne imprezy, pisaliśmy o kolejnych grach i przeprowadzaliśmy kolejne wywiady. W trakcie kilku następnych miesięcy rekrutacja przyniosła swoje efekty, które z kolei zaowocowały sporą ilością publikacji.

Cały czas chcieliśmy jednak stworzyć coś unikalnego, nie powielając przy tym obecnych już schematów. Postanowiliśmy utrzymać sprawdzoną formułę i dać autorom niemal nieograniczoną swobodę w doborze tematów, o których będą pisać. I to właśnie wtedy powstała idea utworzenia osobnej strony. Gdy podstawy były już gotowe, największe dyskusje toczyły się oczywiście wokół samej nazwy. Dosłownie tygodniami analizowaliśmy wszystkie pomysły, aż pojawił się ten ostateczny: Horizon Gamer.

Prace nad stroną rozpoczęły się 15 sierpnia 2015 roku, serwis swoją premierę miał natomiast 11 listopada.


Cel projektu

Celem portalu Horizon Gamer jest dostarczenie Wam najciekawszych wieści ze świata gier. W naszych artykułach poruszamy ważne dla społeczności graczy kwestie i na bieżąco przekazujemy najważniejsze informacje. Poprzez naszą pracę, dzielimy z Wami się własną pasją – zapewnienie kawałka dobrego tekstu, który wciągnie Was przynajmniej na tych kilka-kilkanaście minut, jest naszym celem. Dlatego też przyświeca nam prosta idea – każdy autor pisze o tym, na czym zna się najlepiej i co najbardziej lubi. To właśnie z tego względu nasze publikacje mają niekiedy wręcz osobisty charakter.

Mimo tego, że każdy z nas traktuje swoją „działkę” jak własne podwórko, ta strona powstała z myślą o Was! Dlatego każda konstruktywna krytyka będzie mile widziana – podobnie, jak i pochwały. To Wasze zdanie liczy się dla nas najbardziej, jeżeli więc coś Wam przypadnie do gustu (bądź nie), koniecznie dajcie nam o tym znać, na przykład w komentarzach.

A co dalej? Będziemy stale rozwijać poszczególne segmenty tematyczne. Mamy już określone plany na przyszłość, które będziemy konsekwentnie realizować, gdy tylko nadarzy się okazja. Wprowadzimy trochę zamieszania i własnymi, nietypowymi pomysłami odbijemy się od typowych schematów.


Skład redakcji

Nasz team tworzą osoby, które mają często odmienne zainteresowania. To dzięki temu potrafimy pisać praktycznie o wszystkim. Są wśród nas fani Fallouta, Warhammera, Wiedźmina. Pecetowcy i konsolowcy. Fani gier mobilnych i ich zagorzali przeciwnicy. Fani planszówek, rynku japońskiego i indyków wszelakich…

Pisali dla nas: Damian WojtalPiotr KosOlek Nawrocki, Bartosz Stodolny, Justyna Fajferek, Patryk Cieszyński, Kamil Lesiczko, Łukasz Mitka, Osman Waroński, Adrian Czech, Andrzej Mazuruk, Joanna Piórkowska, Piotr Pisiewicz, Bartosz Warachewicz, Tadeusz Kubica, Paweł Matyjewicz, Aleksandra Olszar.


Nazwa i logo

Nazwa zrodziła się, powiedzmy to wprost, w bólach. Każdy miał swój własny pomysł, a było ich przynajmniej kilkadziesiąt, nie licząc tych, które odpadły w przedbiegach (taka już kolej rzeczy wśród kreatywnych osób). Szukaliśmy czegoś, co nie będzie bezpośrednio kojarzyło się z żadnym innym serwisem o grach, a co jednocześnie będzie sugerowało czytelnikowi czego może się spodziewać.

Zdecydowaliśmy się na Horizon Gamer z kilku powodów, jednak najważniejszym było to, że te dwa słowa dla każdego znaczyły co innego. Nazwa w świetny sposób wpisuje się charakter naszej strony – chociaż mamy własne opinie, chcemy zmuszać do refleksji, nie narzucając nikomu swojego punktu widzenia.

Na temat nazwy naszej strony można by jeszcze długo pisać… 😉


Pierwszy skład redakcji

Twórcy portalu: Michał Banach, Andrzej Mazuruk

Pierwszy skład redakcji: Joanna Piórkowska, Damian Wojtal, Bartosz Stodolny oraz Andrzej Mazuruk.

Pierwszy Redaktor Naczelny: Andrzej Mazuruk


Wydawca

SmartAge Media Sp. z o.o. 

ul. Tatrzańska 1/5, 60-413 Poznań

NIP: 779-24-43-402

Kontakt: kontakt@smartage.pl


Dział reklamy i marketingu

Michał Banach (michal.banach@smartage.media.pl)