30 sierpnia był szczęśliwym dniem dla wszystkich graczy World of Warcraft. Na europejskich serwerach pojawiła się bowiem aktualizacja 7.3, zatytułowana Shadows of Argus, która zakończy przygodę opowiadaną w najnowszym rozszerzeniu MMORPG od Blizzarda.

Od inwazji Legionu na Azeroth minęło już trochę czasu. Mieliśmy okazję pokonać Gul’dana, wejść do Grobowca Sargerasa oraz walczyć z jego awatarem. Następnie wraz z Velenem i Illidanem udało nam się zgładzić Kil’jaedena. Po wszystkich tych przygodach upadły nocny elf stworzył przejście między Azerothem a Argusem, czyli planetą, na której stacjonuje Płonący Legion. Czas zatem zebrać towarzyszy i raz na zawsze położyć kres niebezpieczeństwu. W końcu gdzie najlepiej zgładzić zagrożenie, jeśli nie w zarodku?

Najnowszy patch jest bardzo dużą dodatkową zawartością. Wprowadza podziemia Seat of the Triumvirate, masę nowych zadań oraz kontynuację kampanii fabularnej okraszoną dużą liczbą cutscenek. Fabuła aktualizacji została podzielona na aż pięć rozdziałów, które nie będą dostępne od razu. Od 30 sierpnia możemy poznawać jej początek, 6 września zostanie udostępniona dalsza część historii, a zakończenie przewidziane jest na 13 września. W trakcie rozgrywki nie zabraknie znanych bohaterów z uniwersum, takich jak Illidana, Turalyona czy Allerii.

Nowym elementem rozgrywki będą Miejsca Inwazji, do których dostęp będzie możliwy od 6 września. Będą polegały na pojawieniu się na Argusie portali do innych nawiedzanych przez Legion światów. Zadaniem gracza będzie zebrać drużynę, wejść do portalu i powstrzymać inwazję. Portali będą dwa rodzaje: zwykłe i większe. W tych pierwszych dać radę będzie mogło nawet trzech doświadczonych graczy, większe portale mają być jednak bardzo wymagające i do ich zamknięcia ma być niezbędny cały rajd graczy.

Koniec fabuły w Płonącym Legionie nie oznacza prawdopodobnie końca historii opowiadanej przez World of Warcraft. Jeśli wierzyć spekulacjom, już w listopadzie na BlizzConie zostanie zapowiedziane kolejne rozszerzenie, dzięki któremu powrócimy do Azeroth.

[źródło: WoWCenter]

Podziel się.

O autorze

Adrian Czech

Bardzo lubię ratować świat, dlatego jestem wielkim fanem wszelkiej maści RPG-ów (choć nigdy nie tknąłem serii The Elder Scrolls), Mass Effecta i twórczości Blizzarda, ale serie Grand Theft Auto i Max Payne również nie są mi obce. Od dziecka kibic Realu Madryt. Nadmiar czasu lubię spożytkować na podróżach, książkach, serialach i filmach. No i w ciemno łykam kolejne odcinki Dragon Balla oraz ekranizacje ze stajni Marvela.