PlayStation 4 aktualizacja 4.0 (codenamed Shingen) przyniesie wiele dobrych zmian i kilka nowości, w tym między innymi upragnione przez użytkowników foldery. Usprawni korzystanie z niektórych funkcji i odświeży wygląd UI.

PlayStation 4 aktualizacja 4.0 – lista zmian

  • odświeżony UI – ulepszeniu uległy wygląd i korzystanie z interfejsu użytkownika. Zaktualizowano ikony systemowe, tło oraz zmieniono powiadomienia i rozwijalne menu, co przełożyło się na przejrzystość i łatwość dostępu.
  • Szybkie Menu – zostało przeprojektowane i obecnie zajmuje jedynie część ekranu, co oznacza, że nie musisz opuszczać gry, by z niego skorzystać. Co więcej, możesz je dostosować do własnych potrzeb. Dodano mnóstwo skrótów takich jak zapraszanie znajomych, sprawdzanie, w co grają bez konieczności opuszczania własnej sesji. Sekcja muzyka pozwala kontrolować Spotify bez otwierania aplikacji z głównego menu.
  • foldery i biblioteka – mogą być dodane na głównym ekranie, bądź w bibliotece. Umieścisz w nich ulubione gry, aplikacje. Ponadto w bibliotece wprowadzono ulepszoną wyszukiwarkę.
  • Co nowego – ta zakładka również została przeprojektowana. Teraz będą tam widoczne informacje o aktywności znajomych.
  • profile – zmiany dotyczą informacji zawartych w profilach użytkowników. Pojawią się tam tytuły, w które obecnie grasz, zdobyte trofea i społeczności. Można również spersonalizować profil dodając własne tło.
  • transfer danych – od teraz możliwy poprzez połączenie LAN, które jest dużo szybsze i łatwiejsze od transferu przez chmurę.
  • HDR – wsparcie High Dynamic Range, które umożliwi odtwarzanie większego zakresu kolorów podczas zwiększania jasności, bądź przyciemnienia. Posiadacze telewizorów kompatybilnych z HDR będą mogli w pełni doświadczyć potencjału gier i filmów, które stawiają na duży realizm i ostrość kolorów.
  • dwustopniowa weryfikacja – więcej informacji tutaj.

[Źródło: PlayStation blog]

Podziel się.

O autorze

Zakochana w grach od pierwszej sesji na Pegasusie, miłośniczka otwartych światów i dobrej fabuły. Fanatyczka uniwersum Wiedźmina, zarówno tego wirtualnego, jak i książkowego. Oprócz gier uwielbia seriale, filmy i literaturę fantastyczną.