Oto kolejny powód do dumy z naszego „podwórka” – gliwickie studio The Farm 51 właśnie ogłosiło oficjalne rozpoczęcie prac nad Chernobyl VR Project.

The Farm 51 znane jest ze swoich dotychczasowych FPS-ów – Deadfall: Adventures, czy Necrovision. A nie tak dawno temu rozmawiałem z nimi również między innymi o ich najnowszej grze, która naprawdę mocno mnie podjarała – mowa o Get Even.


Chernobyl VR Project – o co chodzi?

Podczas tegorocznego PGA była okazja porozmawiać z osobami pracującymi nad Chernobyl VR Project, ale jeżeli Was tam nie było, czy akurat ominęła Was ta przyjemność, po obejrzeniu tego krótkiego filmiku zrozumiecie, na czym całe przedsięwzięcie polega.

Chernobyl VR Project to przeniesienie Zony w świat wirtualnej rzeczywistości. Tyle. Więcej chyba nie trzeba dodawać. W końcu który fan S.T.A.L.K.E.R.-a nie chciałby na własne oczy „zobaczyć” kultowej strefy i zniszczonej Prypeci?

Podziel się.

O autorze

Parafrazując klasyka, „urodziłem się, aby żyć”, co z niemałą chęcią robię i staram się coś przy tej okazji zrobić/napisać/wynieść – niepotrzebne skreślić. Przy okazji pisania, kawę, herbatę oraz wszelkie przekąski zużywam w ilościach iście hurtowych i tempie, jakiego nie powstydziłby się sam Usain Bolt. W niewyjaśnionych okolicznościach nabyłem także tajemną umiejętność generowania losowych błędów i awarii we wszelkiej maści urządzeniach elektronicznych.
Ulubiony cytat? „Nie wierz we wszystko, co napiszą w internecie” (~Abraham Lincoln). Znajdziecie go również na Gamezilli, gdzie od czasu do czasu spamuje suchymi tekstami.