Valve rozszerza swoje horyzonty! Do tej pory kupując grę przez platformę Steam musieliśmy to robić w walucie euro, gdzie przelicznik był dla nas raczej niekorzystny. Tymczasem do developerów trafiły informacje, że w najbliższym czasie Valve ma zamiar wprowadzić dziesięć nowych walut, w tym też polskie złotówki.

Nie jest jednak znana dokłada data, kiedy ma to zostać wprowadzone. Na pewno ustalenia wejdą w życie jeszcze w tym roku, a być może nawet przed jesienną wyprzedażą. Tym samym pojawią się również nowe metody płatności – na tę chwilę pewne są polskie Przelewy24.

Pojawiają się także informacje na temat nowych cen ich gier. Dla przykładu, za War for the Overworld zapłacimy 107,99 zł, podczas gdy obecnie kosztuje 27,99€, czyli około 119 zł (źródło: steamcommunity). Gry zakupione w regionie polskim będą dostępne we wszystkich krajach Europy, tak więc możemy stać się opłacalnym źródłem dla handlarzy, jeśli przeliczniki na naszą walutę okażą się korzystne.

Podziel się.

O autorze

Kamil „Sieciech” Lesiczko

Nietrafiony grafik, malarz figurkowy, hobbysta-rekonstruktor. Zwolennik broni białej, zapalony gracz komputerowy. Miłośnik krogan i Legionu Ciemności Algerotha. Wyznawca dobrej książki, strategii lub RPG-a. Wściekły pochłaniacz kawy, herbaty i bredni. Sympatyk gier z szafy i nabijania czasu na przechodniach w Carmageddonie.