Tego wieczoru powracamy do Kingsbridge – premiera drugiego odcinka Filarów Ziemi

0

Nareszcie. Po czterech miesiącach.

Całe szczęście Filary Ziemi od studia Daedalic to na tyle dobra produkcja, że ciężko byłoby zapomnieć o wydarzeniach z poprzedniej księgi. Naszą recenzję znajdziecie tutaj, tymczasem w ramach przypomnienia: The Pillars of the Earth to klasyczna przygodówka point’n’click oparta na powieści Kena Folletta. Twórcy Deponii tym razem zdecydowali się zaserwować graczom dwunastowieczną Anglię w okresie Anarchii. Historia skupia się na losach trzech postaci: mnicha Phillipa, chłopca Jacka oraz szlachcianki Alieny.

Każdy z bohaterów odgrywa w fabule kluczową rolę, a gracz może decydować o ich poczynaniach i wpływać na dalszy rozwój historii. Raczej w mniejszym niż większym stopniu, ale zawsze. Dla tego klimatu, przedstawienia myślenia chłopów, szlachty i kościoła, mrocznych momentów niczym z Castlevanii i Berserka warto zagrać. No i dla ślicznej, ręcznie rysowanej grafiki.

Księga druga zadebiutuje dziś o godzinie 19:00 na Steamie, ale sprawdźcie też inne platformy. Miłego wieczoru!

[źródło: Steam]

Podziel się.

O autorze

Aleksandra Olszar

Choć do idealisty mi daleko, niczym prawdziwy romantyk wierzę, że mam w tym świecie do spełnienia jakąś ważną rolę. Jestem fanatyczną miłośniczką trylogii Mass Effect (serio, bardziej nawiedzonego maniaka nie znajdziecie) i wyznaję zasadę, że gracz ma tyle żyć, w ile gier zagrał. Wszystkie moje pasje miały początek już we wczesnym dzieciństwie, a ja jako duże dziecko do dziś rozwijam się w ich kierunku.