Premiera Husk, klasycznego horror FPP o ludzkiej krzywdzie, cierpieniu i potrzebie przebaczenia, inspirowanego takimi klasykami jak Silent Hill i Twin Peaks, ma miejsce już dziś na PC. Kopie recenzenckie czekają na śmiałków gotowych odwiedzić budzące grozę miasteczko Shivercliff.

Jest rok 1995. Nazywasz się Matthew Palmer i właśnie się wybudziłeś po katastrofie pociągu, którym podróżowałeś razem z rodziną. Jesteś sam. Po Twojej żonie i córce ślad zaginął. Starasz się dojść do siebie i zorientować, gdzie jesteś. Ruszasz w kierunku majaczącej niedaleko drogi, przy której niewyraźny napis na tablicy informacyjnej głosi: „Witamy w Shivercliff”…

Obejrzyj niepokojący trailer premierowy i zanurz się w mrocznej atmosferze Husk:


Premiera Husk – miasteczko Shivercliff

Shivercliff – małe miasteczko gdzieś na wybrzeżu. Kiedyś piękne, pełne życia, z maleńkimi sklepikami z pamiątkami i gromadami turystów wędrujących do latarni morskiej, spacerujących po molo i włóczących się po okolicznych lasach. Dziś zastraszająco puste, wywołuje niejasne poczucie zagrożenia w każdym, kto się tutaj zjawi. Miejsce, które zmusi Cię do stawienia czoła Twoim najgorszym koszmarom, rozwiązania zagadki miasteczka i uporania się z wszechogarniającą ciemnością. To tutaj będziesz musiał sobie odpowiedzieć na pytanie czy masz odwagę zmierzyć się ze swoimi demonami, żeby ratować rodzinę.

Premiera Husk

Husk to pełnokrwisty horror FPP zainspirowany czołowymi przedstawicielami gatunku takimi jak Silent Hill czy Alan Wake. Napędzana silnikiem Unreal 4 gra ocieka klimatem lat 90., a mroczna atmosfera i przerażający przeciwnicy stanowią o jej klasycznym charakterze. Pozostając wiernym wymogom gatunku, Husk nie stroni jednak od poważnej tematyki, a opowiedziana w grze historia, staje się pretekstem do poruszenia problemu alkoholizmu i przemocy domowej.

Premiera Husk

IMGN.PRO, globalny wydawca Husk, przygotował we współpracy z Cenegą wydanie pudełkowe gry wzbogacone o bonusową płytę CD. Ścieżkę dźwiękową skomponował Arkadiusz Reikowski, a utwór promocyjny tytułu, „Road With No Return”, został stworzony przez Petera Kletta – byłego gitarzystę i współzałożyciela kultowego amerykańskiego zespołu Candlebox. Edycja ta dostępna jest w Polsce w cenie 69.99 zł, a wkrótce będzie można ją również znaleźć na półkach sklepowych w Rosji, Hiszpanii, Czechach oraz Wielkiej Brytanii.

Husk od polskiego studio UndeadScout jest już także dostępny na Steam: http://store.steampowered.com/app/553960/ w cenie 17.99 EUR ($19.99 / 14.99 GBP) oraz w innych dużych sieciach dystrybucji cyfrowej takich jak Amazon, Green Man Gaming, GamersGate i Humble Store.

Premiera Husk


Premiera Husk – główne cechy gry

Witamy w Shivercliff!

  • Dojrzała fabuła poruszająca problem alkoholizmu i przemocy domowej
  • Mnóstwo smaczków i odniesień do lat 90.
  • Rozgrywka zainspirowana takimi tuzami gatunku jak Silent Hill czy Alan Wake.
  • Zróżnicowane lokacje – od tajemniczego miasteczka Shivercliff po jego mroczne okolice.
  • Przerażający, oryginalni przeciwnicy.
  • Klimat rodem z klasycznych horrorów.
  • Nastrojowa ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Arkadiusza Reikowskiego.
  • 4 do 5 godzin trzymającej w napięciu rozgrywki.
  • Całość napędzana mocą silnika Unreal 4.

Więcej informacji na temat gry można znaleźć na jej oficjalnej stronie: http://welcometoshivercliff.com/, na profilu na Facebooku lub Twitterze.

Podziel się.

O autorze