Czym w ogóle jest Skyblivion? Nazwa moda sugeruje wiele, mianowicie twórcy przenoszą czwartą część serii TES – Oblivion na silnik Skyrima. Za modyfikację odpowiada ekipa TESRenewal, która na swoim koncie ma Morroblivion, czyli Morrowind przeniesiony do Obliviona. Skyblivion jest w produkcji od dwóch lat, a jego premiera planowana jest na 28 października, a więc datę wydania Skyrim Special Edition. Czy twórcom się to uda? Miejmy nadzieję.

Skyblivion zawiera wszystkie zadania główne oraz poboczne pochodzące z Obliviona. Ponadto ekipa TESRenewal zapewnia o dodaniu do modyfikacji wszystkich wydanych DLC. Niestety, na chwilę obecną twórcy nie są w stanie udostępnić grywalnej wersji moda. Jeżeli zaś znacie się na pisaniu skryptów w narzędziu Creation Kit, bądź jesteście grafikami 3D, możecie pomóc zgłaszając się do pracy przy projekcie.


Jedną z ciekawszych planowanych opcji jest umożliwienie graczom instalacji i konwersji modyfikacji do Obliviona, które mają działać w Skyblivionie. Do uruchomienia modyfikacji niezbędne będzie posiadanie zainstalowanych kopii czwartej i piątej części TES.

Skyblivion posiada większość klas i umiejętności, które obecne były w Oblivionie. Twórcy zapewniają, że przenieśli te elementy RPG, za które gracze pokochali The Elder Scrolls IV.

W wakacje premierę miał potężny mod do Skyrima – Enderal. Jeśli nie macie planów na jesienne wieczory, ta modyfikacja powinna Wam je umilić.

Podziel się.

O autorze

Zakochana w grach od pierwszej sesji na Pegasusie, miłośniczka otwartych światów i dobrej fabuły. Fanatyczka uniwersum Wiedźmina, zarówno tego wirtualnego, jak i książkowego. Oprócz gier uwielbia seriale, filmy i literaturę fantastyczną.