Premiera Wolfenstein II: The New Colossus już 27 października

0

Premiera kontynuacji świetnie przyjętej poprzedniej części Wolfensteina zbliża się wielkimi krokami, pora więc przyjrzeć się, co otrzymamy w dniu premiery oraz czym twórcy zachęcają nas do wcześniejszego kupna tytułu.

Tytuł napędzany będzie przez autorski silnik graficzny id Tech 6, który zagwarantować ma wspaniałe doznania wizualne. Za jego pomocą odwzorowane zostaną miedzy innymi takie miejsca, jak miasteczko Roswell, Nowy Orlean czy Manhattan. Akcja gry rozpoczynać się będzie w roku 1961, po zakończeniu historii znanej z pierwszej odsłony. Naszym protagonistą będzie dobrze wszystkim znany B.J. Blazkowicz, który po raz kolejny będzie musiał stawić czoła nazistom okupującym tereny USA.

Główna oś gry opierać się ma wokół dążenia głównego bohatera do wyzwolenia USA spod panowania nazistów, rozwoju struktur ruchu oporu, ale przede wszystkim na bezpośredniej walce z użyciem arsenału szalonych pukawek. Protagonista spotka na swojej drodze zarówno starych znajomych, jak i zyska zupełnie nowych. Blazkowicz ponownie będzie musiał przeciwstawić się potężnym wrogom, by wyzwolić naród spod okupanta.

Premiera Wolfenstein II: The New Colossus już 27 października

Osoby kupujące nowego Wolfensteina przed premierą mogą liczyć na dodatkową misję wprowadzającą, która normalnie dostępna będzie dla posiadaczy przepustki sezonowej. W sieciach sklepów Saturn oraz Media Markt pojawi się za to edycja „Welcome to America”, która poza omawianym wyżej rozszerzeniem zawierać będzie również 48-stronicowy magazyn „TV AMERICA”, a także stylizowane etui na karty. W ofercie dostępna będzie również edycja kolekcjonerska, w skład której będą wchodziły następujące elementy:

 • 30-centymetrowa Figurka B.J. „Terror-Billy” Blazkowicza oraz komplet wyposażenia:
  • Kurtka bomberka
  • Maschinenpistolete
  • Laserkraftwerk
  • Dieselkraftwerk
  • Siekiera Kriegsbell
  • Schockhammer X
 • Pudełko kolekcjonerskie Elitarnego Hansa
 • Płyta z grą oraz limitowana wersja steelbooka
 • Podręcznik oraz plakat z Blitzmenschem

Premiera Wolfenstein II: The New Colossus już 27 października

Trzeba przyznać, że zestaw ten prezentuje się imponująco i z pewnością znajdą się chętni, którzy go kupią. Premiera gry Wolfenstein II: The New Colossus już w przyszłym tygodniu na platformach PS4, XONE oraz PC.

[źródło: informacja prasowa]

Podziel się.

O autorze

Można powiedzieć, że jestem skrajnym racjonalistą, który do myślenia używa mózgu, a sercu zostawia pompowanie krwi. Z tego powodu najbardziej cenię sobie czyste myśli wyrażone w jak najprostszej formie i wszelki minimalizm. Cały czas przyswajam nowe i poszerzam swoje horyzonty o kolejne dziedziny. Jestem ogromnym fanem Gwiezdnych Wojen, filmów Christophera Nolana i książek Dmitrija Glukhovskiego.