Studio Bungie, odpowiedzialne za ogromny sukces, jakim było Destiny, ogłosiło właśnie na Twitterze termin prezentacji kolejnej części swojego przeboju, czyli Destiny 2. Event obejmować ma livestream z wczesnej wersji gry. O powstaniu kontynuacji świetnie sprzedającej się pierwszej części spekulowano od dawna, w ostatnich dniach zaprezentowano zwiastun gry, który ostatecznie potwierdził plotki.

Destiny 2 ma mieć swoją premierę 8 września na platformach PS4, XONE oraz PC. O ile wydania konsolowe nie wzbudzają większych emocji, bo przecież pierwsze Destiny również się na nich ukazało, o tyle wydanie pecetowe po raz pierwszy pozwoli graczom komputerowym zagłębić się w ten świat. Ujawnione zostały również informacje dotyczące wersji, w jakich gra zostanie wydana. Wersje pudełkowe to: Zwykła Edycja, Edycja Kolekcjonerska oraz Edycja Limitowana, edycje cyfrowe z kolei to również Zwykła Edycja i Cyfrowa Edycja Deluxe.


Co znajdziemy w edycjach Destiny 2?

Każda z edycji różnić ma się zawartością i ceną, ciekawie przedstawiają się elementy Edycji Kolekcjonerskiej i Limitowanej. Ta pierwsza zawierać ma różnego rodzaju gadżety związane z grą, na przykład figurki, akcesoria dla elektroniki, takie jak pokrowiec na tablet/laptop czy ładowarkę, a także zestaw ekskluzywnych dodatków do odebrania w grze. Edycja Limitowana zawierać ma pełen zestaw obejmujący kolekcjonerkę, a to wszystko w limitowanym pudełku. Cyfrowa Edycja Deluxe kryć ma w sobie wszelką zawartość, jaka zostanie udostępniona cyfrowo w grze. Do standardowych edycji będzie można dokupić przepustkę sezonową, która zagwarantuje nam dostęp do wszystkich wydanych po premierze dodatków.

Warto nadmienić również, że pierwsze Destiny było grą szalenie popularną, a całkiem niedawno odbył się ostatni pożegnalny event dla graczy. Produkcja sprzedała się w wielomilionowym nakładzie, a koszty produkcji i marketingu, które według wydawcy wynieść miały 500 milionów dolarów, zwróciły się w zaledwie kilka godzin. Pierwsza część zawdzięczała swój sukces odważnej formule, skłaniającej graczy do wykonywania misji w zespołach, dopracowanym kwestiom technicznym, jak i długiemu wsparciu poprzez dodatki, które wniosły ogromną ilość treści do podstawowej wersji gry. Czy kontynuacja będzie w stanie dorównać swojej poprzedniczce? Pierwszą okazją do zweryfikowania będą zapowiedziane beta testy.

[źródła: Twitter, IGN]

Podziel się.

O autorze

Można powiedzieć, że jestem skrajnym racjonalistą, który do myślenia używa mózgu, a sercu zostawia pompowanie krwi. Z tego powodu najbardziej cenię sobie czyste myśli wyrażone w jak najprostszej formie i wszelki minimalizm. Cały czas przyswajam nowe i poszerzam swoje horyzonty o kolejne dziedziny. Jestem ogromnym fanem Gwiezdnych Wojen, filmów Christophera Nolana i książek Dmitrija Glukhovskiego.