Problemy Xbox One X po premierze, w tym głównie Scorpio

0

Czasami nowym premierom towarzyszą spektakularne klapy, ale przyjmijmy, że jest to rzecz normalna. Jednak jeśli Twoja funkiel-nówka konsola pada już w dniu zakupu, nie jest to do zaakceptowania w żadnym wypadku. No, może gdyby problem dotyczył firm trzecich, sił zewnętrznych i pojedynczego, góra kilku egzemplarzy. Tutaj problem jest globalny.

Wygląda na to, że najnowszy Xbox nie tylko bierze udział w „premierowych niewypałach”, ale definiuje je całkowicie na nowo. Raptem wczoraj flagowe produkty dla graczy firmy Microsoft opuściły sklepowe półki, a dzisiaj już nie chcą się włączyć. Dotyczy to zarówno „zwykłych” konsol One X, jak również ich specjalnych wersji pod nazwą Project Scorpio.

Xbox One X

Każda dotychczasowa skarga jest taka sama – Reddit i ResetEra wręcz puchną od tych doniesień – w trakcie grania Xbox po prostu wyłączył się. Użytkownicy próbowali ponownie włączyć konsolę, resetować, odpinać i podpinać przewody w każdej możliwej konfiguracji, jednak nic nie pomogło – w każdym przypadku był trup. W tej chwili wydaje się, że nie ma jasnej korelacji w przyczynach awarii; gracze uruchamiali różne gry w różnych okolicznościach i nagle sprzęt wyłączał się i przestał reagować.

Co zrobić, jeśli dotknęło to Ciebie? Przede wszystkim zgłosić problem firmie Microsoft. Twoja konsola jest objęta gwarancją i zostanie wymieniona. Jednak jeśli zależy Ci na czasie, próbuj reklamować u sprzedawcy, ale miej na uwadze, że konsola rozchodzi się jak świeże bułeczki i Twój sklep może nie mieć żadnej jednostki na stanie.

Niestety, w gorszej sytuacji są posiadacze limitowej edycji Project Scorpio, której awarie, przynajmniej w tej chwili, zgłasza nieco większa część dotkniętych problemem użytkowników. Jest to edycja limitowana i nie wiadomo, czy Microsoft przygotował lub planuje mieć jakiś zapas konsol w tej wersji.

Niezależnie jednak od tego, którą edycję posiadasz, im szybciej zadziałasz, tym szybciej wrócisz do gry. Nie jest jeszcze znane stanowisko Microsoftu w tej sprawie. Miejmy nadzieję, że obędzie się bez skandalu, użytkownicy wersji limitowanych otrzymają sprzęt w tej samej wersji, a w końcu konsole przestaną umierać. Wszystko wskazuje na to, że tego problemu nie załatwi łatka programowa (software patch), więc możliwa jest akcja serwisowa i wymiana konsol.

Jak będzie – czas pokaże. Ja się cieszę, że jednak poczekałem, podobnie jak z poprzednimi modelami, na te z poprawionymi bebechami, bowiem nie ma lepszych testerów od użytkowników w pierwszych dniach po premierze.

Podziel się.

O autorze

Osman Waroński

Gram odkąd przestałem raczkować. Jestem samoukiem i lubię eksperymentować ze wszystkim. Nie trawię ignorancji, a nieśmiertelność spożytkowałbym na rozwój osobisty i przyswajanie całej wiedzy Wszechświata. Zawodowo zajmuję się programowaniem i doradztwem technicznym, w ramach pasji piszę i rozmawiam, czego efektem jest między innymi marka HELL Gaming, pod której szyldem organizuję turnieje, konkursy i inne wydarzenia e-sportowe i okołogrowe. Odkąd rozmawiam z komputerami Cthulhu to mój najmniejszy problem.